Фестиваль "Кришталеві нотки" 2015
На виконання наказу управління освіти і науки Житомирської обласної адміністрації від 30.12.2014 № 358 «Про затвердження Плану обласних заходів з науково-технічного, дослідницько-експериментального та художньо-естетичного напрямків для учнівської молоді на 2015 рік» 19 листопада 2015 року на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» буде проводитись 6 обласний фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Кришталеві нотки» в напрямку «Народний спів».
До участі у фестивалі-конкурсі запрошуються переможці районних (міських) заходів даного напрямку.
Для участі у фестивалі-конкурсі відділу (управлінню) освіти необхідно до 05.11.2015 року подати попередню заявку на електронну адресу КПНЗ "Обласний центр НТТУМ" (е-mail: [email protected]);
Заїзд та реєстрація учасників відбудеться 19 листопада до 10.30 год. за адресою: м. Житомир вул.Якіра, 20, КПНЗ «Обласний центр НТТУМ»
Обласний фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Кришталеві нотки» проводиться відповідно до «Положення про проведення обласних фестивалів-конкурсів учнівської молоді з художньо-естетичного напрямку позашкільної освіти в Житомирській області» затверджене наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 19.02. 2015 № 50, зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Житомирській області 13.03.2015 за № 7/1264 з метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до творчої діяльності, створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві.
Напрямки та номінації фестивалю-конкурсу:
- солісти;
- фольклорні гурти та ансамблі народного співу.
В кожній номінації виступи оцінюються в трьох вікових категоріях:
- молодша вікова категорія 7-9 років;
- середня вікова категорія 10-14 років;
- старша вікова категорія 15-18 років.
Вік учасників враховується на день початку фестивалю.
Умови участі у фестивалі-конкурсі:
Відповідно до Положення про проведення обласних фестивалів-конкурсів до участі у обласному фестивалі запрошуються переможці регіональних фестивалів-конкурсів відповідних номінацій. Кожен район (місто) може представити лише по одному виступу в трьох вікових категоріях 2 номінацій. Заміна представництва за номінаціями не допускається. 1 учасник не може виступати в різних вікових категоріях і номінаціях, а також, як соліст і учасник ансамблю. Твори мають відповідати віковим особливостям учасників та їх художньо-виконавським можливостям. Нагадуємо, що кожен учасник (соліст, фольклорний гурт або ансамбль народного співу) виконує лише одну українську пісню без супроводу (a capella). Допускається виконання української народної пісні у супроводі українських народних інструментів, коли супровід здійснюють учні, а не вчителі. Виконання пісень літературного походження допускається виключно в народній манері.
Рекомендований перелік жанрів народної пісні: історичні, соціально-побутові, родинно-побутові¸ календарно-обрядові.
Не допускається:
- використання музичних інструментів, що не є характерними для традиційного українського фольклору (баян, гармошка, акордеон, контрабас, балалайка, домбра, ложки, труба, кларнет);
- участь керівників у виступах;
- не допускаються до участі виконавці авторських пісень.