Мирний космос 2015

На виконання наказу управління освіти і науки Житомирської обласної адміністрації від 30.12.2014 № 358 «Про затвердження Плану обласних заходів з науково-технічного, дослідницько-експериментального та художньо-естетичного напрямків для учнівської молоді на 2015 рік» 20-21 листопада 2015 року на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» буде проведено 16 обласний конкурс робіт «Мирний космос».

До участі у заході запрошуються переможці районних (міських) заходів даного напрямку.

Для участі у конкурсі необхідно до 02.11. 2015 року подати заявку на участь (додаток 1) та конкурсні роботи за адресою: м. Житомир вул. Якіра, 20, КПНЗ "Обласний центр НТТУМ" 10003

Заїзд та реєстрація учасників відбудеться 20 листопада до 11.00 год. за адресою: м. Житомир вул. Якіра, 20, КПНЗ "Обласний центр НТТУМ".

Номінації конкурсу:

І. Космічна біологія та медицина

Розглядаються конкурсні роботи: теоретичні проекти, прилади, тренажери, макети та діючі установки у секціях:

·       Підготовка космонавтів до польоту. Медичний відбір, фізична та психологічна підготовка, проблеми стосунків між членами екіпажу. Методи медичного контролю за станом здоров’я космонавтів та засоби забезпечення їх працездатності в польоті (тренажери та інше). Надання медичної допомоги космонавтам в польоті. Засоби i методи профілактики несприятливого впливу на організм людини деяких факторів космічного польоту (радіація, невагомість та інше). Забезпечення космонавтів на борту корабля повітрям, питною водою, теплом та пристроями для сну i відпочинку. Санітарно-гігієнічні засоби забезпечення космічного польоту. Їжа космонавтів та проблеми їх раціонального харчування. Системи життєзабезпечення екіпажів космічних експедицій під час їх висадки i перебування на інших планетах.

·        Бiологiчнi та медичні дослідження у космосі.Космiчнi оранжереї, плантації, зоокуточки. Аспекти існування і еволюції рослин, комах, тварин і людини в умовах невагомості і космічної радіації, а також в умовах інших планет. Використання досягнень космічної біології та медицини на Землі.

·        Твої можливості, людино. Медико-біологічні та психологічні аспекти прихованих можливостей людського організму; межі виживання та поведінки в екстремальних умовах стихії, війни, екологічної катастрофи, космічного польоту, тощо. Адаптація космонавтів до земних умов після повернення з космосу. Пристрої та спецзасоби для виживання екiпажiв космічних кораблів після їх приземлення (приводнення) в звичайних та екстремальних умовах.

ІІ. Астрономія

Розглядаються конкурсні роботи: теоретичні розробки, макети, моделі, астрономiчнi прилади, наочні приладдя, фотографії, відео та кінозйомка в секціях:

·        Астрономія та астрофізика. Сонце, планети, супутники планет, Місяць, комети, астероїди, метеори, метеорити, срiблястi хмари, зодіакальне світло, астроклiмат, зоряна астрономія.

·       Аматорська астрономія. Спостереження туманностей, Галактики, астрофотографія, астроприладобудування, астрономiчнi радіоспостереження, астрономiчнi прилади для спостереження з Космосу.

·         Космічна фізика. Фізико-технічні ефекти і їх використання в дослідженнях та освоєнні космічного простору, інших планет.

·

III. Екологія та космонавтика

Розглядаються конкурсні роботи: теоретичні проекти, макети та дiючi прилади в секціях:

·       "Космічне сміття". Засоби виявлення, реєстрації та лiквiдацiї «космічного сміття». Космiчнi засоби утилiзацiї наземних промислових вiдходiв та зброї масового знищення. Засоби утилiзацiї вiдходiв на борту космічного апарату.

·       Екологічні катастрофи.Космiчнi засоби виявлення, реєстрації, лiквiдацiї наслiдкiв екологічних катастроф на Землі. Прогнозування та запобігання екологічним катастрофам  з  використанням космічної iнформацiї.

·       Наукові дослідження в Космосі.Дослідження космічних явищ і процесів та їх використання при створенні нових засобів виходу і пересування в Космосі, в пошуку і використанні космічних джерел енергії; можливостей використання космічних апаратів (КА) в інтересах людства, створення умов життєдіяльності людини в Космосі. Природні явища та екологія Космосу (фізичні явища та ефекти, що не мають теоретичного пояснення; нові ідеї, гіпотези і моделі природних феноменів).Винесення шкідливих виробництв за межі Землі. Екологія ракетно-космічної техніки (виробництво, випробування та експлуатація).

 

IV. Людина. Земля. Всесвіт.

Розглядаються конкурсні роботи: теоретичні проекти, фотоматеріали, слайди, плакати в секціях:

·        Палеокосмонавтика. Давні обсерваторії, мегалiтичнi споруди та пошук слідів палеоконтактiв; загадкові об’єкти та явища на Землі, виникнення чи існування яких пов’язане з Космосом; космiчнi катастрофи та їх вплив на Землю.

·        Цивiлiзацiї за межами Землі. "За" i "проти" "літаючих тарілок" та їх мешканців; схеми поведінки людини при зустрiчi з розумними істотами з інших планет; способи, методи та засоби пошуку інопланетних цивiлiзацiй; можливі форми Розуму.

·       Всесвіт очима науки.Авторські розробки моделі Всесвіту; дослідження цікавих об’єктів та процесів у Всесвiтi; вивчення впливу космічних явищ та об’єктів на життя людини; час i простір, пошук методів переміщення у Всесвіті,фізичне, математичне або комп’ютерне моделювання явищ і предметів.

 

V. Космічна фiлософiя

Розглядаються конкурсні роботи, теоретичні проекти в яких досліджується розвиток філософської думки людини в процесі пізнання нею Всесвіту та свого місця в ньому в секціях:

·       Розум в Космосі. Український космiзм. Вивчення філософських уявлень людства про виникнення та еволюцію Всесвіту, дослідження проблем єдності Всесвіту та людини як його складової частини.

·       Суперкнига.Письмові пам’ятки, теорії, релігії, наукові відкриття, що зберегли свою актуальність протягом віків. Космологiчнi легенди та міфи різних народів світу; гіпотези про виникнення та будову Землі, планет Сонячної системи.

·       Краса врятує світ. Космічна тематика у живописі, літературі, театрі, музиці та аналіз її наукового підґрунтя.

·       Перспективи існування людської цивілізації. Наукові тлумачення та оцінка вірогідності версій про можливу загибель людської цивілізації. Проблеми існування життя за межами Землі.

·       Духовність і Космос. Гармонія земної і космічної природи, призначення і роль людини та людства у Всесвіті, інформаційні та духовні аспекти розвитку людства.

 

VI. Історія розвитку авiацiї i космонавтики

Розглядаються конкурсні роботи, теоретичні проекти, кіно, фотоматеріали, макети, слайди в секціях:

·       Космічні апарати.Космічні апарати для наукових досліджень, народного господарства, інформаційні КА, космічні апарати екологічного моніторингу, малі КА, ракети-носії різних класів і призначення. Їх будова та історія створення.

·       Пошукова робота учнів.Дослідження історії розвитку вітчизняної та закордонної авіації i космонавтики.

·       Лицар духу.Видатні особи, що зробили значний внесок у формування духовності сучасної наукової картини світу. Дослідження бiографiй вчених, конструкторів, льотчиків та космонавтів, які внесли значний вклад у вивчення та освоєння космосу, розвиток авiацiї i космонавтики.

·        Музейна практика. Презентаційні матеріали з досвіду роботи музеїв при загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.

 

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН