Відбірковий етап на конференцію "Зоряний шлях" 2016

29 лютого 2016 року на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» планується проведення відбіркового етапу ХІVВсеукраїнської конференції-конкурсу  науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях».

Для участі у заході необхідно до 15.02.2016 року подати заявку на участь та конкурсні роботи за адресою: м. Житомир вул. Якіра, 20, КПНЗ «Обласний центр НТТУМ», 10003.

Відбірковий етап Всеукраїнської конференції-конкурсу науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях» проводиться відповідно до  наказу управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації від 13.01.2016  №5 «Про затвердження Плану обласних заходів з науково-технічного, дослідницько-експериментального та художньо-естетичного напрямків для учнівської молоді на 2016 рік» та інформаційного листа Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова.

Метою Конференції є розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні космічного простору, обмін знаннями та інформацією в області астрономії, фізики, природних явищ та екології Космосу, технічної творчості та ракетно-космічного моделювання та інше.

Учасники відбіркового етапу

До участі  у відбірковому етапі запрошуються учні 7 - 11 класів  загальноосвітніх та позашкільних закладів області. Кожен учасник має право представляти на конкурс лише одну роботу.

До розгляду приймаються науково-дослідні роботи (реферати не розглядаються) за напрямками:

Астрономія(дослідження астрономічних явищ і космічних об’єктів).

Наукові дослідження в Космосі (дослідження космічних явищ і процесів та їх використання при створенні нових засобів виходу і пересування в Космосі, в пошуку і використанні космічних джерел енергії; можливостей використання космічних апаратів (КА) в інтересах людства, створення умов життєдіяльності людини в Космосі).

Природні явища та екологія Космосу (фізичні явища та ефекти, що не мають теоретичного пояснення; нові ідеї, гіпотези і моделі природних феноменів; діяльність людини в Космосі та її наслідки).

Космічна медицина і біологія(аспекти існування і еволюції рослин, комах, тварин і людини в умовах невагомості і космічної радіації, а також в умовах інших планет).

Духовність і Космос(гармонія земної і космічної природи, призначення і роль людини і людства у Всесвіті, інформаційні і духовні аспекти розвитку людства).

Технічна творчість та ракетно-космічне моделювання(нові конструкції і технології, нові принципи в конструюванні приладів, розробка і застосування нових технологій і матеріалів, засоби пересування в Космосі і на планетах, моделювання ракет-носіїв, космічних апаратів і орбітальних станцій).

Космічні апарати, ракети-носії та історія їх створення(КА для наукових досліджень, КА для народного господарства, інформаційні КА, КА екологічного моніторингу, малі КА; ракети-носії різних класів і призначення, перспективні напрямки розвитку; життєвий шлях видатних творців ракетної техніки).

Комп’ютерні технології(Розглядаються програми і обчислювальні комплекси орієнтовані на застосування в аерокосмічній техніці, космічних і астрономічних дослідженнях а також у навчанні. Моделювання космічних та планетарних процесів, побудова математичних моделей, обробка даних космічних і астрономічних досліджень, телеметричних даних, програми керування роботами і космічними апаратами. Основними критеріями оцінки програм є оригінальність, працездатність, новизна програмних рішень і методів, що застосовуються, а також засоби їх реалізації.)

Космічна фізика(фізико-технічні ефекти і їх використання в дослідженнях і освоєнні космічного простору та інших планет).

 

Вимоги до оформлення, порядок реєстрації і представлення робіт на відбірковий етап Конференції.

Науково-дослідна робота - друкований текст, у якому необхідно розкрити ідею роботи, принцип дії пристрою, що розробляється; зміст творчої частини розробки, обґрунтування важливості задачі.

При підготовці науково-дослідної роботи можна використовувати наступну схему:

історія питання;

що зроблено до дійсного часу по розглянутому питанню;

недоліки існуючих конструкцій (технологічних процесів, концепцій, теорій, методик та ін.);

суть пропозиції, ідея автора, її переваги;

переваги перед існуючими зразками (теоріями, методиками);

можливість реалізації;

список літератури, що була використана в роботі.

Рекомендований обсяг науково-дослідної роботи - не більш 20 сторінок друкованого тексту. Конкурсні роботи та тези подаються в друкованому та в електронному вигляді.

Конкурсні роботи переможців відбіркового етапу будуть відправлені на участь у Всеукраїнській конференції-конкурсу науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях» до Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова (м. Дніпропетровськ).

 

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН