Вітаємо з перемогою на Всеукраїнській виставці "Майбутнє України"
Привітаймо Надійку Мацюк, дев’ятикласницю житомирської школи № 30, з перемогою (диплом ІІІ ступеня) у V Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» яка нещодавно пройшла у м. Києві!
Надія представила журі й успішно захистила актуальний проект «Вторинне використання соляних шахт» в одному з напрямів виставки-конкурсу «Екологія та ресурсозбереження».
Учениця разом із науковим і педагогічним керівником проекту, вчителем фізики Анатолієм Шубіним пропонують використовувати відпрацьовані соляні шахти і солоні озера. У перспективі дослідники прогнозують, що реалізація такого проекту зменшить витрати на опалення приміщень і забезпечить їх електроенергією, що є екологічно чистим способом. Надійка розповіла про домашні експерименти, які, зокрема, довели, що створені спеціальні соляні водойми можна ефективно застосовувати у сільському господарстві, а саме – опалювати теплиці. «Це дозволить нам вирощувати рослини навіть узимку і прискорить їхній ріст», – каже учасниця.
Більше того, у проекті Надійки Мацюк також представлено схему комбінування АЕС із соляними шахтами: «Якщо використовувати водяний розчин сполук бору як акумулюючий агент сонячної енергії, то ставок такий може слугувати аварійним водосховищем. Це підвищить безпеку експлуатації АЕС і дозволить багатьом країнам світу не відмовлятись від атомної енергетики».
За свій проект Надійку нагородили дипломом і подарунком – сучасним телефоном. Дівчинка жартує, що мить нагородження варта всіх тих «мук» науково-дослідної творчості. У вільний від навчання час переможниця полюбляє читати, наприклад, грубі книжки про історію, наприклад, про епоху Середньовіччя чи розповіді, за словами Надійки, із неясним фіналом, як у письменника Роберта Стайна.
Довідка про виставку-конкурс.Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» – щорічний форум молодих науковців і винахідників. Організовує всеукраїнський етап заходу Національний центр «Мала академія наук України», регіональні, обласні – територіальні відділення МАН.
На виставці-конкурсі представлено роботи юних винахідників, які тільки починають свій науковий шлях, і молодих науковців, котрі вже мають певні наукові досягнення та брали участь у різноманітних конкурсах винахідників, є власниками патентів. Цього року на виставці-конкурсі було представлено понад сто проектів із 21-ї області України та Києва. Учасниками заходу є учні 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 18 років.
Програма виставки-конкурсу передбачає демонстрацію моделей і макетів, стендовий (постерний) захист науково-дослідних робіт (проектів) за номінаціями, лекційні заняття та демонстрації експериментів; зустрічі з науковцями провідних вищих навчальних закладів й установ Національної академії наук України. Зокрема, 18 листопада 2014 року учасники отримали шанс познайомитися з Петром Івановичем Лободою, деканом інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», професором, член-кореспондентом НАН України. Петро Іванович розповів учням про «Сучасні матеріали та технології», з яких, наприклад, можна виготовити золоту чи срібну, але легку краватку і як можна роками не заряджати мобільний телефон.
Людмила Золотюк