Вітаємо з перемогою на всеукраїнському конкурсі розкрилля душі
Анастасія Гладищук, Ілона Михніцька та Руслан Осипчук– команда переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі» від Житомирської області! Ві-та-ємо!:) Із досвіду скажемо: не щодня учасники конкурсу перемагають у повному складі!
Анастасія Гладищук, учениця 10 класу житомирської школи № 21, здобула почесне ІІІ місце у номінації «Дослідницька робота». Анастасія вивчала «Особливості творення та функції портретних характеристик персонажів у романі Ліни Костенко "Маруся Чурай"». Допомагали їй у цьому педагогічний керівник Світлана Євченко та науковий – Олександр Євченко.
Ілона Михніцьканавчається у 10 класі Денишівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів імені В. Г. Бондарчука Житомирського району. Ілона перемогла із художньо-поетичною збіркою «Ідилія (Дерева-символи в поезії Ліни Костенко)» у всеукраїнському етапі конкурсу в номінації «Літературна творчість» (диплом ІІІ ступеня). Педагогічний керівник – учитель української мови та літератури Лариса Вербило.
Руслан Осипчук, учень 11 класу Лугинської гімназії імені В. П. Фількова, представив на розсуд журі у номінації «Літературна творчість» свою поетичну збірку «Жив-був народ над Прип’яттю – і зник...», із якою і переміг: диплом І ступеня! Руслан готувався як до обласного, так і всеукраїнського етапів конкурсу «Розкрилля душі» разом із Яною Хомишен, учителем української мови та літератури Лугинської гімназії імені В. П. Фількова. Одна із особливостей збірки Руслана – та, що до деяких своїх віршів автор створив і музику, хоч і почав грати на фортепіано не так давно.
Переможці конкурсу отримали дипломи відповідних ступенів і комплект книг у подарунок від Національного центру «Мала академія наук України».
Та не менш цінним призом для дітей стало чимало можливостей. Це – шанс побувати у Національній кіностудії імені О. Довженка, Центрі науки і мистецтв «DIYA» НЦ «МАНУ», Національному музеї Тараса Шевченка. Це – удача побачитися та поспілкуватися з відомими творчими особистостями: поетом і дослідницею, секретарем Національної спілки письменників України щодо роботи з молодими авторами Лесею Мудрак, письменником, літературознавцем, генеральним директором Національного музею Тараса Шевченка Дмитром Стусом, письменником і літературознавцем, представником Житомирської прозової школи Володимиром Даниленком...
Учні та керівники делегацій справді були вражені від поетичної вистави «Інкрустації» за творчістю Ліни Костенко – спільної творчої справи актриси Молодого театру, народної актриси України Лідії Вовкун і «Сестер Тельнюк», вокального дуету заслужених артисток України Лесі та Галини Тельнюк. Ця вистава була творчим і по-справжньому урочистим відкриттям як конкурсу, так і для багатьох глядачів.
Довідка.Фінальний етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі» відбувся у Києві впродовж 28–30 вересня 2015 року. Цей конкурс був присвячений 85-річчю від дня народження поетеси Ліни Костенко. Орієнтовну тематику для робіт учням запропоновув організаційний комітет ІІ етапу конкурсу.
Конкурс передбачає два етапи. І етап – відбірковий (обласний, заочний) – минув у лютому-травні 2015 року. За цей час Житомирське територіальне відділення Малої академії наук України отримало 45 робіт із 14 районів і 4 міст Житомирської області, із них 13 робіт учні подали у номінацію «Дослідницька робота» та 32 роботи – у номінацію «Літературна творчість». Журі І етапу визначило у двох номінаціях по два найкращих переможців, яких згодом запрошують захистити та представити свої творчі роботи у Києві.
Як зазначено у прес-релізі, для участі у фінальному етапі конкурсу подано 95 оригінальних творчих і дослідницьких робіт із 24 областей України та міста Києва.
Ще раз вітаємо наших переможців, їхніх педагогічних і наукових керівників!
Колектив Житомирського територіального відділення МАН бажає учням, учителям сили та натхнення для нових творчих злетів, і щоб кожен фініш був, по суті, старт, і щоб вереснева мандрівка була добрим-гарним спогадом:
Осінній день, осінній день, осінній!
О синій день, о синій день, о синій!
Осанна осені, о сум! Осанна.
Невже це осінь, осінь, о! – та сама (Ліна Костенко).
Координатор І етапу конкурсу – Людмила Золотюк.