Всеукраїнський конкурс відеопроектів «Вільні від насильства!» 2015
Умови проведення Всеукраїнського конкурсу відеопроектів з подолання всіх форм насильства щодо дітей «Вільні від насильства!»
І. Загальні положення
1. Всеукраїнський конкурс відеопроектів з подолання будь-яких форм насильства щодо дітей «Вільні від насильства!» (далі - Конкурс) проводиться Офісом ради Європи в Україні спільно з Міністерство освіти і науки України в рамках Проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні», з метою впровадження статті 10 Закону України «Про охорону дитинства».
2. Конкурс є відкритим для учнів (вихованців) загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, а також органів учнівського самоврядування всіх рівнів.
3. Конкурс проводиться з метою продовження роботи в навчальних закладах, радах учнівського самоврядування з реалізації проектів щодо запобігання насильству над дітьми.
4. Завданням Конкурсу є:
привернення уваги місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем подолання всіх форм насильства щодо дітей;
залучення учнівської молоді до вирішення проблем насильства щодо дітей;
поширення та реалізації проектів, пов’язаних з впровадженням нових підходів щодо запобігання насильству серед дітей у навчальних закладах.
ІІ. Учасники Конкурсу
До участі у Конкурсі запрошуються учні (вихованці) загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, а також органи учнівського самоврядування всіх рівнів. Кількість авторів відеопроекту не повинна перевищувати 5 осіб.
ІІІ. Порядок і строки проведення Конкурсу
1. Конкурс проводиться у два етапи:
І етап − відбірковий (до 15 травня) ;
ІІ етап – фінал (1 червня).
2. Форми відеопроектів, які подаються на Конкурс: відеопрезентація, відеоролик, флешмоб, театральна постановка, анімаційний проект, документальний фільм тощо.
Список форм відеопроектів необмежений.
2. Для участі у Конкурсі необхідно надіслати:
Відеопроект з питань подолання будь-яких форм насильства щодо дітей на тему «Вільні від насильства!»; пояснювальну записку до відеопроекту з короткою анотацією, описом, роз’ясненням щодо відзнятого матеріалу; заявку на участь у Конкурсі (додаток 1).
Матеріали надсилаються на електронну адресу [email protected]або за адресою: Офіс Ради Європи в Україні, вул. Іллінська 8, під'їзд 7, поверх 6 (з позначкою «На Конкурс відеопроектів).
3. Учасники можуть подавати на Конкурс відеопроекти, які були представлені в інших конкурсах. Подаючи заявку на участь у Конкурсі учасники тим самим погоджуються на використання їх відеоматеріалів Організаторами у некомерційних цілях.
4. Журі Конкурсу розглядає подані учасниками І етапу відеопроекти та визначає кращі, автори яких стануть учасниками фіналу (ІІ етап). Список учасників ІІ етапу Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Організаторів непізніше ніж за два тижні до його проведення.
5. Час та місце проведення ІІ етапу Конкурсу повідомляються місцеві органи управління освітою та місто Київ листом МОН України додатково, а також електронною поштою учасники фіналу.
6. Не пізніше ніж за два тижні до проведення фіналу відеопроекти-фіналісти розміщуються на каналі Youtube Конкурсу та на сторінці Facebook Проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні».
7. Підсумки Конкурсу оприлюднюються на офіційних веб-сайтах Організаторів упродовж 10 робочих днів після його завершення.
ІV. Організаційний комітет Конкурсу
1. Для організації та проведення Конкурсу створюється організаційний комітет.
2. До складу організаційного комітету входять представники, Проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні», на яких покладається координація та узгодження дій журі, Міністерства освіти і науки України.
3. Очолює організаційний комітет голова, який визначає та розподіляє повноваження членів організаційного комітету, керує роботою з організації й проведення Конкурсу.
4. Члени організаційного комітету здійснюють організаційну роботу щодо проведення Конкурсу та забезпечують порядок його проведення.
5. Секретар Організаційного комітету: оформляє документацію щодо проведення та підбиття підсумків Конкурсу; сприяє висвітленню результатів Конкурсу в засобах масової інформації; відповідає за зберігання документів та матеріалів щодо проведення Конкурсу.
V. Журі Конкурсу
1. Журі формується з метою забезпечення об’єктивності оцінювання конкурсних робіт та визначення переможців.
2. Журі формується з числа педагогічних працівників навчальних закладів, державних та недержавних установ, організацій (за згодою). Склад журі Конкурсу узгоджується з Оргкомітетом та інформується листом МОН.
3. Журі очолює голова, який організовує роботу членів журі, проводить засідання журі, бере участь у визначенні переможців Конкурсу, підписує протоколи ІІ етапу Конкурсу.
4. Члени журі: визначають номінації та критерії їх оцінювання відео проектів; об’єктивно оцінюють конкурсні роботи; заповнюють протоколи ІІ етапу Конкурсу; визначають переможців Конкурсу.
5. Секретар журі забезпечує зберігання, систематизацію, оформлення документів і матеріалів Конкурсу.
VІІ. Вимоги до проектів.
Критерії оцінювання захистів проектів
1. Відеопроекти повинні відповідати тематиці Конкурсу і не можуть порушувати авторські та будь-які інші законні права будь-яких фізичних осіб чи господарюючих суб'єктів.
2. Відеопроекти подаються у форматі .avi з роздільною здатністю не менше 720х480 та співвідношенням сторін 16:9. Тривалість відеопроектів не повинна перевищувати 10 хвилин.
3. У пояснювальній записці до відеопроекту має бути розкрита така інформація: тема відеопроекту; актуальність завдання; мета проекту; методи реалізації проекту; результати проекту; висновки; можливе практичне застосування результатів; подальші плани щодо реалізації чи використання.
4. Пояснювальна записка не повинна перевищувати 5 сторінок А4 (12 шрифт, Times New Roman, одиночний інтервал) і подається у форматі .doc
3. Номінації та критерії оцінювання відео проектів визначаються членами Журі Конкурсу. Відеопроекти учасників оцінюються журі зокрема (але не виключно) за такими критеріями:актуальність; доцільність і коректність використаних методів; творчий підхід до вирішення проблеми; доступність і можливість практичного застосування.
4. В номінації «Вибір глядачів» підраховується кількість уподобань, які отримають конкурсні відеопроекти на офіційних сторінках Конкурсу на Youtube та у Facebook станом на 00 годин 00 хвилин дня проведення фіналу конкурсу.
VІІІ. Визначення та нагородження переможців і призерів Конкурсу
1. Переможці та призери Конкурсу визначаються журі за кількістю набраних ними балів.
2. Переможцем Конкурсу в кожній номінації є відео проект-учасник, який набрав найбільшу кількість балів.
3. Відеопроекти переможців розміщуються на офіційних веб-сайтах Організаторів.
ІХ. Фінансові умови
Витрати на організацію, проведення Конкурсу і нагородження його переможців здійснюються за рахунок бюджету Проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні».
*Додаткова інформація за телефонами:
(044) 481-32-51, 050-157-58-34, 067-257-15-66 - контакта особа Бут Світлана Володимирівна, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України;
067-328-65-15 контактна особа Ігор Гуцалюк, координатор Проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні».