Задай запитання космонавту
Учасниками цієї надзвичайної події стали переможці обласного конкурсу «Задай запитання космонавту», який був проведений в рамках обласного конкурсу «Мирний космос»:
1. Павлюк Вікторія, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 28.
2. Тарасюк Дмитро, учень 10 класу ЗОШ-ІІІ ступенів № 28.
3. Клименко Олександра, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19.
4. Кравченко Антон, учень 10 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21.
5. Бондар Вікторія, учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 28.
6. Флячинський Владислав, учень 10 класу ліцею № 2.
В приміщенні музею зранку зібрались і діти і дорослі: учні, співробітники музею, педагоги, радіолюбителі Житомира, відвідувачі музею та представники ЗМІ. Організатори заходу для всіх присутніх продемонстрували відеофільм, про історію створення МКС та умови перебування космонавтів на її борту.
Хвилювання переповнювали таємничу атмосферу залу музею космонавтики, очікування себе виправдали. О 9.38 почали викликати станцію, яка з’явилась над горизонтом через кілька хвилин. І ось в 9.42 ( а в космонавтів за гринвіцьким часом 6.40) почули голос Олега Кононенка, який привітав всіх присутніх з орбіти. Учні спілкувались з космонавтами російського екіпажу протягом 9 хвилин, отримали відповіді на поставлені запитання.
Ініціювали проведення сеансу радіоаматори Андрій Бегунов та Олег Дмитренко – члени некомерційного об'єднання ARISS-UA. Прямий радіозв’язок школярів з космонавтами на орбіті, став третім в Україні. Йому передували аналогічні сенси в Криму та м. Києві.
Для здійснення цього задуму, на даху музею було встановлено радіоантену. На борту МКС є любительська радіоапаратура через яку й спілкуються космонавти. (У США учні та студенти коледжів і університетів записуються в чергу, яка вже розписана на 17 місяців вперед).