Ілона Михніцька

Повернутись

Ілона Михніцька, учениця 9 класу Денишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.Г.Бондарчука, абсолютна переможниця ІІ обласного конкурсу «Літературна майстерня–2014» у номінації «Проза» за збірку прозових малюнків «Не зрадь мене, совісте». едагогічний керівник – Лариса Вербило, учитель української мови та літератури.

Малюнок – вальорний живопис

Моя совість – це сонце

А як ти вмієш обіймати… Усі ромашки з нашого поля тоді підіймаються навшпиньки і зачудовано починають оркестрову мелодію: тонку, ніби закохана скрипка; срібну, як ніжність душі віолончелі. І я мовчу. Боюсь порушити їх ритм, їх світлий звук, зітканий із пухнастих сніжинок кульбабиного відцвіту.

Малюнок у техніці – «alaprima»

Завдання для життя

Насолоджуватись довершеними ілюзіями виявилося б кращим, ніж перебувати у полоні спогадів, бо важко жити, не обтинаючи ниток пам’яті, вони болять на рубцях стуленого докупи серця.

****

Іншим часом, піднімаючи коли-не-коли погляд на небосхил, я дивувалася, чого він раптом прибирається в рубіни і золото. Чи не сховане там дорогоцінне каміння? Мабуть, що сховане. І я, стуливши повіки, гайнула шукати тих дорогоцінностей, а думки, мов павутина, снувалися у моїй голові.

****

– Подаруй сліпому жовту монету, бо вона схожа на сонце, яке він бачить у своїх мріях. Подаруй німому білу монету, бо вона нагадує краплю води, – і тільки тоді осягнеш, що потрібно тобі.

Малюнок у техніці Гризайль

Сновидіння нашого буття

Цей день був. День, коли не було сонця, але прийшло прозріння. Бабуся підводить очі і дивиться на мене. В долонях перебирає кольорові нитки для нового светра і тихо складає думку: «Це тільки початок…Діти, хай благословить вас Господь…».

****

І серед заледенілого листопада, серед бурого зморщеного осіннього листя вже падав синій дощ, а в душі народжувались перлини синіх надій.

Малювання свічкою

У небі ми всі живі…

Росте у садочку у мами й тата Василева вишня. Його вишня, кучерявий цвіт… Вишня мрій і сподівань, юнацької любові і краси. Притулиться мама до неї, а та їй шепоче голосом змужнілим. Напевно, про руки ніжні Василеві, про очі блакитні, мов небеса, і вдачу добросердечну.

А маленька Леся і далі малює свого старшого брата в альбомі і шле йому маленькі конвертики туди – на службу…

Малюнок світлий

Найсокровенніший подарунок тобі, моя мамо

А коли ми пускали кораблика! Пригадую, він тоді заплутався у лататті, а я розплакалась, подумавши, що кораблик закінчить своє морське плавання, так і не розпочавши. Але ти, мамо, його дістала, допомогла знайти правильний курс. Як я стрибала і голосно-голосно сміялась, побачивши, що він пливе. Я вважала його корабликом моїх мрій і думала, що кожен, побачивши пурпурові вітрила, зрозуміє, що це кораблик маленької Ассоль.

Мамо, дякую тобі, що навчила вірити в чудеса.

****

Мамо, я розмалюю твою сукню квітами. Тими, які ростуть на полі, щоб усміхався тобі кожен день ніжними пахощами.

Малюнок не закінчений

На шляху зрілості

Важко було прощатися з дитинством: воно щохвилини, щосекунди нагадувало про себе і кричало, хапаючись цупкими пальцями за мою свідомість, плакало і не хотіло відпускати ... казало: «Побудь зі мною. Ще трішки, будь ласка». Заохочувало: «Давай політаємо з моїми досконалими мріями над казками та легендами».

Малюнок у техніці лессірування

Молитва

Боже, веди нас мирним шляхом, не дай погаснути вогнику, який так свято бережуть тремтливі долоньки малих і стареньких. Прийми молитву цю щиру за народ наш великодушний, за землю, тобою дану.

Амінь.

Малюнок хроматичний

Бажання моєї совісті

Все у ній мало свою рівновагу і поміркованість. Жодного смутку не зазнавала вона, лише радість приносив Час.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН