Підсумки МО шиття та моделювання одягу 2017
Вміючи шити можна зробити багато красивих виробів. Це одне із самих цікавих і корисних видів рукоділля. Споконвічне прагнення людини до краси зробило його справжнім мистецтвом.
З метою підвищення професійної майстерності керівників гуртків декоративно-прикладної творчості 26 січня 2017 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради було проведено обласне засідання методичного об’єднання керівників гуртків декоративно-прикладного напрямку шиття та моделювання одягу, в якому взяли участь 17 керівників гуртків з 12 районів та 3 міст області.
Гордієнко Людмила Анатоліївна, методист центру, проаналізувала мережу гуртків шиття та моделювання одягу області та участь позашкільних навчальних закладів в обласних масових заходах даного напрямку, відмітивши, що роботою гуртків керують досвідчені керівники гуртків, які люблять свою справу, і вміло свою майстерність передають своїм вихованцям. А це вимагає від керівника гуртка високої освіченості, професіоналізму.
На протязі дня учасники методоб'єднання мали можливість познайомитися з роботою міського центру НТТУМ, насолодитися виставками робіт вихованців гуртків центру.
З метою підвищення професійної майстерності у рамках методоб'єднання проведені майстер-класи. Педагоги познайомилися з базовою основою побудови креслення плечового виробу, прорізного карману, майстер-клас для яких провела Дурицька Світлана Василівна, керівник гуртка «Моделювання одягу» Житомирського МЦНТТУМ. Педагоги засвоїли нові техніки, які зможуть використовувати у роботі з своїми вихованцями.
Дурицька Світлана Василівна, керівник гуртка Житомирського МЦНТТУМ, також презентувала роботу «Національні мотиви в сучасному одязі». Матеріал проекту спрямовано на збереження, відродження українських мотивів в сучасному одязі, на збирання кращих зразків, їхнє ґрунтовне вивчення та популяризацію з метою відродження. Під час мультимедійної презентації, яку провела Дурицька С.В., слухачі семінару познайомились з творчою діяльністю гуртка «Моделювання одягу» Житомирського МЦНТТУМ.
Шевчук Олена Миколаївна, керівник гуртка Коростишівського БДТ, на високому науково-методичному рівні провела аналіз виконання практичних завдань, акцентуючи увагу на помилки при виконанні практичних робіт учнями на обласних виставках-конкурсах, підбір необхідних матеріалів та інструментів для виконання виробів.
В рамках засідання відбувся круглий стіл з обговорення методики підготовки вихованців до участі в обласній виставці-конкурсі «Моделювання одягу» та тематики наступних засідань.
Підводячи підсумки роботи керівники гуртків обмінювалися досвідом роботи, висловлювали побажання, що така форма роботи потрібна, бо вона не тільки збагачує знання, а й дає заряд бадьорості, впевненості в необхідності і важливості роботи керівника гуртка.
Світлини з засідання методисного об'єднання