Підсумки форуму "Майбутнє без насильства" 2014
«Будуємо Європу для дітей і разом з дітьми» - під таким гаслом 26-27 березня 2014 року у м. Ірпіні Київської області відбувся Форум представників учнівського самоврядування з питань подолання насильства над дітьми у школі та вдома «Майбутнє без насильства».
Відкриття Форуму було проведено в комплексі «Конференц Хол Ірпінь» за участю: Олени Литвиненко, заступника Голови Офісу Ради Європи в Україні; Алли Середницької, начальника відділу позашкільної роботи, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України; Лариси Кобелянської, директора Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України; Іллі Пєвнєва, заступника начальника управління – завідувача відділу з питань дотримання прав дитини Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини; Ігоря Гуцуляка, керівника проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні»; Світлани Бут, головного спеціаліста відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України; координаторів обласних рад учнівського самоврядування та представників учнівських правових комітетів.
Житомирську область представляли: Казакова Дар’я - голова Житомирської обласної ради учнівського самоврядування, Сладь Андрій – заступник голови комісії з питань захисту прав дітей обласної ради учнівського самоврядувааня, президент ліцею №25 ім М. О. Щорса,
м. Житомирата Наталія Пантус, методист КПНЗ «Обласний центр НТТУМ».З числа учасників Форуму було визначено 8 найактивніших представників учнівського самоврядування, серед них Сладь Андрій.
Атмосфера заходу була пронизана духом єдності і взаєморозуміння. Проблема насилля є актуальною і хвилюючою - адже насилля не має ні державних кордонів, ні соціальних меж. Вона може торкнутися як бідних, так і багатих; як людей освічених, так і тих, що ніколи не вчились. Насилля може відбуватися і в сім’ї, і вдома, і на вулиці, і в транспорті, і на місці навчання чи роботи. Насилля завдає шкоди здоров’ю як фізичному, так і психічному, принижує почуття честі та гідності.
Учасники форуму висловлювали власне бачення вирішення хвилюючих тем, пропонували впровадження різнопланових проектів для попередження насильства, приймали участь у тренінгових сесіях, де набували нових знань та досвіду.
На завершення заходу, під час урочистого закриття, діти і дорослі в емоційно-хвилюючому єднанні виконали гімн України, та гімн «Лідера».