Підсумки інтелектуального конкурсу "Юних інформатиків" 2016
Інформатика – дуже сучасна галузь знань. Школярі вивчають її в школі як предмет. У сучасному світі ми щодня стикаємося з новітніми технологіями. Сьогодні у кожногоз нас вдома вже є комп’ютер, ноутбук або ж планшет, що підключений до інтернету. Це все досягнення інформатики. До речі, слово «інформатика» уперше було введено в наукову термінологію французькими вченими на початку 1970-х років. Наука інформатика покликана управляти інформацією і тому вона має таку назву. Без досягнень інформатики не існувало б комп'ютерів, Інтернету та інших нових технологій, які вже стали для нас звичні. Не було б навіть обчислювальних машин, які можуть виробляти складні розрахунки за частки секунди. А розрахунки потрібні скрізь: на виробництві, в банках, на лініях транспорту. Життя було б набагато складніше, якби інформатика не розвинулася до такого рівня, як зараз.
Не було б пошукових систем, за допомогою яких зараз можна відшукати потрібну інформацію. А ще років двадцять тому для цього довелося б йти в бібліотеку і ритися там півдня. Комп’ютер став настільки звичним у нашому житті, що ми сприймаємо його як робочу конячку. До речі, зараз ведеться чимало суперечок з приводу того, чи чи зможе комп’ютер наздогнати і перегнати людину за здібностями. Але «людиною року» його вже визнавали: у 1982 році це зробили працівники журналу “Time”.
Тож інформатика є досить новою та складною науковою. Таким новим і складним для нас є І обласний інтелектуальний конкурс юних інформатиків, який був організований комунальним позашкільним навчальним закладом «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради та проведений 12 жовтня 2016 року на базі Житомирського державного університету ім. І.Я. Франка. Змагатися за перемогу та показати свої хакерські здібності приїхали 25 учнів із 2 районів та 3 міст області.
Конкурс юних інформатиків мав деякі відмінності від інших, звичних для нас, інтелектуальних конкурсів. Окрім творчих боїв між командами, учні повинні були написати олімпіаду з програмування.
Отож, в кінці конкурсу юні інформатики отримали такі результати:
І місце – збірна команда м. Житомира «Програмісти» (90,1 балів);
ІІ місце – команда з м. Коростеня із назвою «Древлянські інтелектуали» (80,4 балів);
ІІІ місце – команда Новоград-Волинського району «Калейдоскоп» (75,6 балів).
Протокол командних результатів
Колектив Центру щиро вітає переможців і бажає їм не зупинятися на досягнутому, а йти вперед до нових перемог.
Координатор конкурсу – Хом’як Віта Вікторівна, завідувач організаційно-масового відділу комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради.