Підсумки інтелектуального конкурсу юних філософів та релігієзнавців
Норми християнської етики, міжконфесійний діалог в Україні, радикалізм і фанатизм, а також інститут сім’ї, психофізіологія статі, поняття гріха та прагматизація життя... Вам думається, що це теми котроїсь міжнародної «дорослої» конференції? Ось і ні! Ці й інші питання обговорювали учні – учасники ІІ обласного інтелектуального конкурсу юних філософів і релігієзнавців.
Конкурс відбувся 14 квітня 2016 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді». У заході взяли участь 8 команд. А виграли, відповідно до умов конкурсу, чотири:
ІІІ місце належить «Сократикам» (м. Бердичів);
ІІ – поділили між собою «П’ятий елемент» (Новоград-Волинський район) і «Natus Vincere» (м. Житомир);
найперше місце здобули «Дивергенти» Житомирського району! Вітаємо всіх-всіх учасників конкурсу! Головна перемога учнів – це знання й уміння філософувати, які за плечима не носити:).
І, як завжди, розсекречуємо тут відповіді учнів-філософів і учнів-релігієзнавців на запитання із загадкових конвертів, які вони отримували під час реєстрації,).
– Як Ви думаєте, філософ – це професія?
Анна Недзельська (команда «Ємільчинські філософи»):
– На мою думку, філософами стають. Філософ – це не професія, а покликання.
– У що Ви вірите?
Команда «Сократики» (м. Бердичів):
– У Бога, дружбу, у силу духу.
Команда «Дивергенти» (Житомирський район):
– Ми віримо в силу людського характеру. На наше переконання, людина здатна подолати всі труднощі, якщо вона прагне до самовдосконалення. Доля не має значення – усі перешкоди в нашій голові.
– А чи можна всіх людей зарахувати до філософів?
Наталія Іванова (команда «Гераклід» Коростишівського району):
– Так, тому що кожен із нас мислить і по-різному осмислює життя.
Команда «П’ятий елемент» (Новоград-Волинський район):
– Так, можна. Адже кожна людина – індивідуум, котрий виражає свої думки, доводить їх у дискусіях, у який сходяться погляди інших людей...
– Чи був би сенс викладати ще й філософію у школі?
Команда «Оріон» (Черняхівський район):
– Філософія викладається у класах із поглибленим вивченням історії. А загалом... був би. Якщо тільки у формі сократівських диспутів та за бажанням учнів. Філософію не можна вчити – її варто відчувати.
Богдан Мітнічук (команда «Дивергенти» Житомирського району):
– Філософія – наука, завдяки якій у людині розвиваються толерантність, альтруїзм, патріотизм; формується громадянська позиція, світогляд, уміння чітко та лаконічно висловлювати свої думки, тому є сенс викладати філософію у школі.
Я вважаю, що таке нововведення допоможе шкільним педагогам виховати з учнів розвинену особистість. Сучасна шкільна програма є важкою, тому філософія допоможе полегшити навчальний процес і виховати справжніх патріотів України.
– Як Ви думаєте, де або в чому варто шукати істину?
Команда «Гераклід» (Коростишівський район):
– У собі шукай певних благ.
Віктор Овсійчук (команда «Ємільчинські філософи»):
– Я вважаю, що тільки у Слові Божому – Біблії. Тому що через Слово Боже Бог промовляє до нас. Істина тільки в Ісусі Христі, завдяки якому ми отримуємо прощення гріхів і вічне життя.
– Філософія котрої людини Вам по-особливому близька?
Тетяна Веселовська (команда «Гераклід» Коростишівського району):
– Мені особливо близька філософія моїх друзів, а саме Віталія Швиденка. Він дотримується правил моралі.
Команда «Оріон» (Черняхівський район):
– Нашій команді найбільш близька фраза, яка написана на могилі українського філософа Григорія Сковороди. «Світ ловив мене, та не впіймав». Подобається його теорія сродної праці.
Бажаємо кожному знайти своє покликання в житті, діяти за порухом серця. Живіть, любіть, прощайте, рухайтеся вперед і хай ніякі труднощі цього світу Вас не впіймають!
Протокол командних результатів
Координатор конкурсу – Людмила Золотюк.