Підсумки конкурсу "Літературна майстерня" 2016
Як і минулого року, IV обласний конкурс «Літературна майстерня» відбувся 14–15 грудня в житомирському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді.
На заочне оцінювання організатори отримали 44 твори: 22 прозових, 21 – поетичний і один твір був представлений у номінацію «П’єса».
Під час зустрічі 14 грудня 2016 року учасники виконували творчі завдання упродовж трьох годин, а 15 – по-художньому представляли свої твори, котрі подали раніше.
Перед початком як конкурсу, так і відліку часу для виконання творчих завдань учасники переглянули анімаційну ірландську стрічку «Таємниця абатства Келс», яку озвучили українською мовою актори медіа-групи «Три крапки» і яка й надала організаторам право показу фільму для учасників конкурсу.
Четверта «Літературна майстерня» зібралася і творила напередодні Дня святого Миколая. Тому за творчу активність у художній літературі учасники мали можливість отримати в дарунок як авторські примірники видані збірки: «Літературна майстерня. Випуск 2», «Літературна майстерня. Вибране та найкраще. Випуск 3» і збірник художньо-космічних творів учасників ще одного літконкурсу «Крізь терни до зірок. Per aspera ad astra. Випуск 1–2».
Юним авторам було запропоновано відповідно до номінації як третє творче завдання... мріяти. Суть цього завдання – у тому, аби спершу уявити себе таким письменником/поетом/драматургом/сценаристом.., який уже пройшов творчі етапи становлення і тепер може визначати рецепти, поради в літературній творчості. Пропонуємо вам прочитати хоча би деякі з них. А раптом і надихнуть, і підтримають саме вас:).
Стеж за модою... (Ольга Антонюк).
Веди щоденник, нотуй кожну, навіть незначну, подію власного життя. Згодом записи в щоденнику допоможуть у створенні нових шедевральних робіт. Ти не шукатимеш матеріали про знайомих, друзів, цікавих постатей, а зможеш «змалювати» відразу. До речі, потім буде легко написати власну біографію, додаючи цікавинки з реального життя (повсякдення) (Ольга Антонюк).
Коли пишеш сценарій, одразу уявляй, як дія буде відбуватися на сцені (Поліна Ковальчук).
Найголовніше! Придбайте зелений чай і смачні тістечка перед написанням твору. (Кожен письменник має знайти натхнення. Якщо ви заварите чай, воно саме завітає до вас у гості) (Анна Кириєнко).
Не бійтеся знайомитися з новими людьми. Нові люди створюють плеяду характерів і образів. До того ж, вам потрібні визнання та читачі, якими можуть стати нові друзі (Анна Кириєнко).
Пишіть під улюблену музику. Інколи музика наштовхує на спогади, минулі переживання, змушує помріяти, подумати про щось важливе. Це саме те, що потрібно письменнику-початківцю. З’являються ідеї для твору й описів персонажів (Анна Кириєнко).
Коли до вас не приходить муза, просто згадайте свого улюбленого письменника. Уявіть, що він біля вас і щось розповідає. (А краще двох письменників;) (Каріна Плуговенко).
Не можна відразу дізнатися, у чому ти – майстер. Усі люди різні, спробуй спочатку створити поезію, потім – прозу. А якщо нічого не виходить, то, може, драму? (Любов Козлова).
Хаос нікому не потрібен, звісно, якщо це не потік свідомості або твій власний стиль. У цьому плані тобі допоможе сюжет і сюжетні лінії, про які ми поговоримо трохи пізніше (Любов Козлова).
Будьте щирими, не намагайтеся стати новим Ремарком чи одним із братів Стругацьких. Ви – індивідуальність! Використовуйте жарти, адже будь-яка розмова вкладається в наші голови краще, коли наш співрозмовник жартує (Дарина Полівіна).
Шукай майбутній твір мистецтва у бабусиних газетах (Катерина Гвоздь).
Зберігай шкільні твори. Твори, і саме вони, допомагають розвивати письменницькі здібності у шкільному віці. Візьми свої зошити зі середньої та старшої шкіл. Порівняй, наскільки змінився стиль письма, проаналізуй помилки і продовжуй розвивати свій skill (Катерина Гвоздь).
Не бійся безладу. Безлад у твоїй голові, думках, відносинах – це передумови написання віршів. Завдяки віршам ти зможеш урівноважити власні почуття та висловити те, що нікому не можеш розказати (Валерія Нольда).
Знайди собі паралель у творчості. Ти цікавишся малюванням, бісероплетінням, ліпленням... Чудово! Ти матимеш більше шансів розвивати свою уяву (Стефанія Колесник).
Пиши, мій друже, від душі.
І в сумі, в радості, в печалі.
Це особисте! Це твої вірші!
І надрукуєшся в журналі... (Олександра Степанч
Координатор конкурсу – Людмила Золотюк.