Підсумки лекторію
19 травня відбувся ІІ обласний лекторій «Художня література ХХІ століття. Як читати художній текст». Цей захід Житомирського територіального відділення Малої академії наук України проходив у рамках ІХ Всеукраїнського фестивалю науки.
Порівняно з першим, що походив у травні 2014 року, ІІ лекторій зібрав невелику кількість учасників: 20 учнів і учителів, однак – справжніх поціновувачів художньої літератури, читачів, які хотіли би навчитися читати тексти професійно і писати про них цікаво та по-науковому, як справжні літературознавці, літературні критики чи книжкові оглядачі. Для цього варто, зокрема, розумітися на питанні, як читати художній текст, іншими словами – на методах тлумачення художніх творів. Тому програма лекторію передбачала огляд методів дослідження текстів. Акцент був поставлений на сучасних літературознавчих методах, наприклад, на інтермедіальності, структуралізмі та ґендерних студіях. Додатково на конкретних творах письменників було показано, як той чи той метод «працює» у тексті.
Інтерпретація художнього твору – це своєрідна гра з текстом автора. Тож під час заходу в діалозі з аудиторією були розіграно декілька книг у подарунок для найбільш активних слухачів лекторію.
А ще читання та дослідження художньої літератури – завжди справа смакова. Тому завершилася подія мистецьким гастрономічним майстер-класом. Разом із майстринею, методистом і керівником гуртка КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Наталією Пантус учні та вчителі створювали шоколадні квіти з художнім літературним підтекстом.
Координатор проекту –
Людмила Золотюк.