Підсумки методичного об'єднання
Багато красивих, необхідних в повсякденному житті виробів можна зробити, вміючи в’язати. Це одне із самих цікавих і корисних видів рукоділля. В наш час розвинених технологій, генної інженерії, астрономії і космонавтики залишаються актуальними серветки та мережива. Ні одна людина не може обійтися без модної в’язаної шапочки, кофточки, шарфика чи костюма.Споконвічне прагнення людини до краси зробило в′язання справжнім мистецтвом. Воно постійно розвивається, збагачується новими ідеями, узорами, композиційними прийомами, сучасними матеріалами.
З метою збереження національних звичаїв, традицій, промислів та ремесел українського народу, підвищення професійної майстерності керівників гуртків декоративно-прикладної творчості, 21 грудня 2016 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради було проведено обласне засідання методичного об’єднання керівників гуртків декоративно-прикладного напрямку – в'язання, в якому взяли участь 11 керівників гуртків з 7 районів та 1 міста області.
Гордієнко Людмила Анатоліївна, методист центру проаналізувала мережу гуртків в'язання та участь позашкільних навчальних закладів в обласних масових заходах даного напрямку, відмітивши, що роботою гуртків керують досвідчені керівники гуртків, які люблять свою справу, і вміло свою майстерність передають своїм вихованцям. А це вимагає від керівника гуртка високої освіченості, професіоналізму.
З метою підвищення професійної майстерності керівників гуртків у рамках методоб'єднання проведені майстер-класи. Педагоги ознайомилися з технікою в’язання ірландського мережива, із захопленням в'язали окремі фрагменти мережива, майстер-клас для яких провела Ісмаїлова Маріанна Петрівна, керівник гуртка Андрушівського КПНЗ «БДТ». У майстерні панувала справжня творча атмосфера, керівники ділилися власними творчими напрацюваннями та цікавими знахідками. Виготовивши власноруч вироби, педагоги засвоїли нову техніку в'язання, яку зможуть використовувати у роботі з своїми вихованцями.
Данюк Вікторія Вікторівна, керівник гуртка Новоград – Волинського РЦТСТУМ, навчила всіх швидко в'язати дитячі черевички гачком, красиво оздоблювати їх атласними стрічками, перлинками, а також на високому науково-методичному рівні провела аналіз виконання практичних завдань, акцентуючи увагу на технічні помилки при виконанні практичних робіт учнями на обласних виставках-конкурсах, підбір необхідних матеріалів та інструментів для виконання зразків та виробів, а також надала методичні рекомендації щодо виготовлення шкарпеток спицями.
В рамках засідання відбувся круглий стіл з обговорення методики підготовки вихованців до участі в обласних виставках-конкурсах «Чарівна нитка», «Моделювання одягу» та тематики наступних засідань.
Учасники методоб'єднання сповнені приємних вражень роз'їхалися, щоб свій набутий досвід передати своїм вихованцям.