Підсумки науково-практичної конференції лідерів
26 лютого 2015 року в м. Житомирі на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» була проведена науково-практична учнівська конференція «Історичні постаті Житомирщини. Сучасний погляд». Ініціювала конференцію Житомирська обласна рада старшокласників, приурочивши її 144 річниці від Дня народження Лесі Українки. У заході взяли участь 24 учні та 19 координаторів відповідальних за учнівське самоврядування в районі (місті) з 13 районів та 3 міст області.
Науково-практична конференція, як особливий вид навчання, полягає в залученні учнів-лідерів до наукової роботи та надає можливість навчатися виступу на широкий загал саме зі своїми науковими доробками. Цікаві, актуальні та інформаційно-насичені доповіді про відомих уродженців Житомирщини, їх життєвий та творчий шлях, не залишили байдужими нікого.
Серед обраних тем були:«Граф Чапський – з подиху віків до сьогодення»; «З минулого в сьогодення. Життєвий шлях Юліана Мовчана»;
«І. І. Огієнко (митрополит Іларіон) – невтомний працівник на ниві соборності й української державності»; «Улятовський Микола Володимирович – основоположник космічної медицини»; «Хлібороб, що вирощує хліб, хліб духовний». Творчий шлях Анатолія Максимовича Пашкевича»; «Тарас Бульба Боровець – отаман «Поліської Січі»; «Бандурист Прокіп Скряга – борець за незалежність України»; «Іван Талимонович Ямковий – лікар, вчений, педагог»; «Микола Терещенко. Зв’язок родини з Андрушівщиною»; «Життя та творчість Івана Виговського».
Надзвичайно хвилюючою була зустріч із Кондратюком Русланом Юрієвичем, провідним спеціалістом Державного архіву, який нещодавно повернувся із зони антитерористичної операції. «Провідним спеціалістом архіву я був до війни, а зараз я старший солдат. Наша армія тримається на вашій вірі в нас», – промовив Руслан Юрійович у своєму виступі наприкінці конференції. Його приємно вразило з яким натхненням та патріотизмом, учні презентували свої роботи.
«Почуй мене, свята Маріє,
Врятуй народ і Україну!
Та воїнів всіх молодих,
Що гинуть на передових!»
Пронизані болем, сумом і надією мирного життя на рідній землі звучали літературні твори дітей м. Житомира, Коростишівського та Баранівського районів про події на сході України. Презентовані твори увійдуть до військового альманаху «Крила захисту» в рамках однойменної акції.
Присутні активно включились до обговорення пропозицій ІІІ етапу соціального проекту на підтримку воїнів АТО «Крила захисту», вирішили,що наступною темою буде «Великодня корзина воїну АТО».
Маємо надію, що кожен із присутніх повернувся до свого навчального закладу сповнений нових ідей, вражень та бажань бути активними в усіх аспектах життя.
Обласний центр науково-технічної творчості учнівською молоді дякує нашим шановним гостям за співпрацю і підтримку активної молоді Житомирщини.