Підсумки осінньої школи
Перший пройшов! Маємо на увазі, що упровдовж 02–04 листопада 2015 року тривала осіння школа Житомирського територіального відділення Малої академії наук України у наукових відділеннях літературознавствав, мистецтвознавства та фольклористики.
Повчитися та відпочити в осінній школі приїхало 62 учні з різних куточків Житомирської області, які навчаються у 8–11 класах: 26 юних мовознавців та 36 юних дослідників художньої літератури, фольклору, мистецтва, а також авторів власних літературних творів. Осіння школа передусім проводиться для учнів, які зібралися або вже пишуть наукове дослідження і готуються взяти участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.
Програма осінньої школи для учнів має університетський формат: вона складається із справжніх двогодинних лекцій, практикумів із базових дисциплін і тренінгів. Із дітьми працювали майстри своєї справи: викладачі, зокрема Житомирського державного університету імені Івана Франка, вчителі та психологи.
Однак учень нашої осінньої школи живе не лише навчанням єдиним. Другого дня учасники школи дружною компанією встигли побувати в маленькому та славному Бердичеві, де відвідали місцевий краєзнавчий музей, що знаходиться в історичній красивій місцині, – Бердичівському кляшторі (монастирі-фортеці) ордену Босих Кармелітів. А перед випуском з осінньої школи ми згуртувалися в 11 учнівських команд і разом із методистами нашого центру та «ластівками» вперше, в експерементальному режимі, зіграли в міні-версію інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?».
Навчання в осінній школи триває всього-на-всього три дні. Вони минають швидко, тож тут цінна кожна секунда як у навчанні (що повторити, а що дізнатися нове), так у спілкуванні з новими друзями. Немає часу на «розкачування» і відкладання справ – тільки хард рок і дружба:).
Під час закриття школи учасники отримали сертифікати на добру згадку. Та сподіваємося куди значним сертифікатом для вас стали нові знайомства та цікаві враження, міцні знання, уміння, навички! Адже, як кажуть мудрі люди, науку за плечима не носити. І бажаємо вам, аби ці сертифікати віщували вам успішні дипломи університетів, як закордонних, так і українських, де ви хотіли би навчатися, дипломи інших престижних профільних шкіл, грантових програм! Дякуємо вам за три прекрасні дні!
Чекаємо нових зустрічей з вами!
Координатор проекту Золотюк Л.Я.