Підсумки презентації збірки "Літературна майстерня"
Бейти, хоку, кольорові вірші, вірші з анафорою, тріолети..; лист побажань юним поетам, письменникам і драматургам майбутнього; подорож-квест українськими адресами світового письменства; літературна гра та літературні гроші; і навіть птахи з художньої літератури; художні рецепти сучасної авторки Юлії Кручак – так відбулася презентація збірки дитячих творів «Літературна майстерня» у день народження Ганса Крістіана Андерсена, 02 квітня.
Організував і провів захід комунальний позашкільний навчальний заклад «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради. На презентацію завітали близько півсотні людей: учні, які створюють перші художні спроби, є конкурсантами «Літературної майстерні», вихованцями позашкільних гуртків, їхні рідні, вчителі.
Одним із мотивів провести таку презентацію – живе слово та спілкування. «Живі зустрічі ніяк не замінити перестуком клавіш комп’ютера й спілкуванням через інтернет», – зазначив у своєму виступі Альбін Цалко, директор КПНЗ «Обласний центр НТТУМ».
Привітала школярів і вчителів з новим літературним виданням Юлія Кручак, поетка, художниця, учасниця багатьох мистецьких акцій і фестивалів, резидентка «Станіславського феномену», засновниця благодійно-мистецького фонду на підтримку онкохворої молоді «АрТерапія». Юлія зазначила, зокрема, на значенні таких зустрічей: «Розмова з читачем – це потужний інструмент роботи над собою. І, крім того, у Житомирі разом з вами літературне життя рухається».
Свої творчі здобутки представили гуртки КПНЗ «Обласний центр НТТУМ», вихованці яких активно творять у «Літературній майстерні»: гурток «Літературна творчість» (керівник – Надія Повшедна), «Світова література» (керівник – Олена Борківська) і гурток «Юні мовознавці» (керівник – Світлана Скачко).
Писати художній текст – це своєрідна гра. І вдосконалювати своє письмо можна граючись. Юлія Гуз, поетка і журналістка, журі конкурсу «Літературна майстерня», запропонувала учасникам програтися в літературні асоціації: «Вибудовуючи асоціативні ланцюжки, ми можемо натрапити на несподівані художні засоби», – пояснює сенс гри Юлія.
А ще художне слово можна проасоціювати з птахом. Вікторія Ярошенко провела для дітей і вчителів майстер-клас «Птахи з художньої літератури». Птахи ці непрості, їхня особливість і таємниця – у тексті: крильця створюються з аркуша, на якому – художній текст. Після майстер-класу діти, дописавши побажання, свої контакти на таких пташечках, могли подарувати колегам із літературної майстерні, із якими зустрілися на презентації.
Наприкінці заходу учасники конкурсу збірки «Літературна майстерня» отримали свій авторський примірник у подарунок.
Довідка. «Літературна майстерня» – збірник художніх творів учнів – переможців і учасників І однойменного обласного конкурсу, який відбувся у грудні 2013 року. Тоді у «Літературній майстерні» творили 39 учасників – драматургів, поетів і прозаїків.
Конкурс «Літературна майстерня» щорічний. Другий рік поспіль відбувається на початку грудня. Проводиться у трьох номінаціях: проза, поезія, п’єса. До участі у Конкурсі запрошуються учні 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учні (студенти) відповідного віку професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації.
Координатор проекут Людмила Золотюк