Підсумки семінар-наради МАН
09 жовтня 2015 року в Житомирському територіальному відділенні МАНу відбувся обласний семінар-нарада для педагогічних керівників у наукових відділеннях історії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю.
Захід зібрав 35 учителів, педагогів-організаторів, методистів і заступників директорів шкіл із навчально-методичної роботи, які тільки планують чи вже допомагають учням писати наукове дослідження і готуватися до масштабного конкурсу-захисту Малої академії наук.
Семінар-нарада передбачає обмін досвідом, рекомендаціями стосовно організації творчого процесу, наукових пошуків учнів, порадами щодо таких тонкощів ведення й оформлення наукового дослідження, які не помітні на перший погляд, але мають важливе значення. Словом, перша мета таких заходів – допомогти вчителю, а відтак й учневі зробити його наукову роботу ще кращою, заздалегідь попередивши недоліки.
Директор комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради та віце-президент Житомирського територіального відділення МАН України Альбін Цалко після привітального слова звернув увагу учасників семінару на специфіку організації самого конкурсу-захисту та створення рівних можливостей взяти участь у ньому для всіх охочих дітей.
Про «Правила прийому робіт на ІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та основні вимоги до оформлення документації» вела мовузаступник директора з навчально-методичної роботи Євгенія Йосава.
Віта Бондарчук, завідувач організаційно-масового відділу комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради, представила у своїй доповіді «Методичні рекомендації щодо написання та оформлення тез науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України».
Виступ методиста і координатора семінару-наради Лідії Малівської повертав до важливої й актуальної «...проблеми оригінальності тексту дослідницьких робіт учнів».
Учитель історії школи І–ІІІ ступенів № 8 м. Житомира Людмила Катрич-Домалевська поділилася своєю «Методикою підготовки учнів до виконання контрольних робіт з базової дисципліни "Історія"».
Про «Особливості психологічної підтримки учнів у період випробувань» розповіла психолог, методист науково-методичного центру міського управління освіти Житомирської обласної ради Марія Талько.
Кожного року кількість науково-дослідницьких робіт у відділення історії, філософії та суспільствознавства, а також наук про Землю зростає, а отже, сподіваємося, що інформативні відомості та науково-методичні поради, що вже основані на досвіді, стануть у пригоді учасникам конкурсу-захисту – як учителям, так і учням).
Координато заходу – Лідія Малівська.