Підсумки семінар-наради аерокосмічного напряму
04 жовтня 2017 року на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» було проведено семінар-нараду для вчителів астрономії, фізики та керівників гуртків аерокосмічного напрямунавчальних закладів, у якій взяли участь 30 педагогів із 14 районів та 3 міст Житомирської області.
Саме в цей день, рівно 60 років тому, в далекому 1957 році, 04 жовтня, незадовго до півночі, розпочалася космічна ера людства: тоді було здійснено запуск першого штучного супутника. Сьогодні важко уявити світ без космічного прориву, адже вже давно стали звичними для людства і сучасний зв’язок, і прогноз погоди, і навіть різні види розвідки.
Тож програма семінару-наради була і святковою, і водночас насиченою цікавими зустрічами, екскурсіями та подіями.
Учасників заходу привітав директор КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Юрій Коцюба.
Для педагогів було підготовлено презентаційні матеріали, в яких проаналізовано основні складові й особливості аерокосмічної освіти учнівської молоді в Житомирській області.
Іван Крячко, завідуючий лабораторією Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України, поділився досвідом роботи щодо позашкільної освіти та звернув увагу на зміни у програмному забезпеченні предметів «фізика» і «астрономія» для загальноосвітніх закладів у розрізі освітньої реформи.
Учасники мали чудову нагоду відвідати єдину в Україні шкільну обсерваторію, що функціонує на базі ЗОШ І–ІІІ ступенів № 8 м. Житомира, поспілкуватись із директором школи Наталією Лавриненко, керівником гуртка астрономії, викладачем ЖДТУ Платоном Корнійчуком.
Особливо піднесений настрій супроводжував усіх у Житомирському музеї космонавтики ім. С. П. Корольова, де проходили заходи з нагоди відкриття Всесвітнього тижня Космосу. Наталія Щербакова, науковий співробітник Житомирського музею космонавтики ім. С. П. Корольова, відкрила завісу до історичних подій із життя основоположника космонавтики, дивовижно талановитої, працелюбної, творчої людини, нашого земляка Сергія Корольова.
В Українському домі культури учасники семінару-наради ознайомились із виставкою «Минуле і майбутнє планети Земля» в таких розділах: «Історія біологічного розвитку планети Земля» та «Погляд фантастики на майбутнє землян», яку презентував Юрій Шевела, засновник Київського музею фантастики і космонавтики.
На завершення зібрання було обговорено організаційні питання щодо проведення обласних та участі у всеукраїнських масових заходах аерокосмічного напрямку. Педагоги висловили вдячність за змістовну організацію заходу.
Координатор проекту
методист Наталія Пантус