Підсумки семінару-практикума "Віночок..."2015
Віночок, сплетений із квіточок і трав, оздоблений яскравими стрічками, — один із найдавніших українських символів та найпоширеніших атрибутів українських свят. Вінок – це символ безкінечності, життєвої сили і гарної долі, досконалості й перемоги життя над смертю.
27-28 травня 2015 року на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» було проведено семінар-практикум на тему: «Вінок як традиційний атрибут обрядових дійств та елемент декору». Основна мета заходу: ознайомлення з традиційно-побутовими та сучасними тенденціями використанням вінка; розгляд особливостей виготовлення та використання складових вінка у традиційних обрядах і святах українського народу.
Протягом двох днів 15 педагогів, що прибули з 8 районів та 2 міст області вдосконалювали майстерність та засвоювали нові техніки виготовлення квітів-складових українського віночка. В аудиторії панувала атмосфера творчої ідилії, керівники гуртків насолоджувались процесом появи пелюсток, листя з прожелатиненої бавовняної та синтетичної тканин, атласних стрічок. Як результат творчої роботи - багато квітів, які стануть складовими віночка, що прикрашатиме сцену урочистих подій та обласних заходів у КПНЗ «Обласний центр НТТУМ».
Із сторінками історії, композиційним складом та підбором стрічок, територіальними відмінностями, способами плетіння та різновидами віночка ознайомила всіх присутніх методист КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Пантус Наталія Федорівна, презентувавши матеріали методичної розробки «Вінок як традиційний атрибут обрядових дійств та елемент декору».
В українському віночку може бути до 12-ти різних квіток, серед яких: барвінок, ромашка, волошка, соняхи, мак, чорнобривці, ружа, мальва, півонія, лілея, а ще – трави та лікарські рослини: хміль, м’ята, канупер, любисток тощо. Кожна з рослин має своє символічне значення. Найкращі майстри, керівники гуртків, поділилися власними секретами у виготовленні квітів.
Бовсунівська Інна Іванівна, керівник гуртка Романівського будинку дитячої творчості провела майстер клас з виготовлення барвінку, як символу життя та безсмертя душі людської.
На практичному занятті з виготовлення волошки, яке провела Ярошенко Вікторія Вікторівна, керівник гуртка КПНЗ «Обласний центр НТТУМ», учасники семінару познайомились з особливостями роботи з фоаміраном.
Басюк Тамара Василівна, керівник гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді презентувала методичні матеріали про чорнобривці та провела практичне заняття з виготовлення квітки сонця і тепла – соняха.
«Лілея, квітка чистоти й цноти» - тема майстер-класу Погорєлової Наталії Іванівни, керівника гуртка Центру творчості.
Олейнікова Олена Андріївна, керівник гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді підготувала матеріали про хміль та лілею.
На завершення заходу відбувся круглий стіл з питань обговорення підготовки та участі вихованців позашкільних навчальних закладів у обласних масових заходах, тематики проведення методичних засідань та семінарів-практикумів для педагогів. Цалко Альбін Вячеславович, директор КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» вручив подяки майстрам за проведення творчих занять.
Координатор проекту Н.Ф. Пантус