Підсумки семінару-практикуму "Новорічні прикраси" 2015
Українські традиції, «переформатувавшись» на сучасний лад, знову з’являються в українській оселі. І вже питанням самоповаги є присутність у квартирі дідуха або ж просто пучечка житніх чи пшеничних колосків як вічного символу шанування роду, а ще – добробуту та достатку.
Звичайно що різдвяні та новорічні прикраси можна придбати, проте виготовлені власноруч, вони є теплішими, оригінальнішими, додадуть настрою та створюють атмосферу затишку.
12-13 листопада 2015 року на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» було проведено обласний семінар-практикум для керівників гуртків декоративно-прикладної творчості «Новорічні та різдвяні прикраси».Протягом двох днів 30 педагогів, із 5 міст та 13 районів Житомирщини, використовуючи різні матеріали створювали декоративні тематичні вироби.
Після урочистого відкриття та ознайомлення з програмою семінару було представлено методичні матеріали на тему «Новорічна флористика». Сучасні тенденції новорічної флористики та новаторські ідеї у виготовленні прикрас з еко-матеріалів (дідухів, їжаків, павуків, різдвяних зірок та вінків, декоративних ялинок та прикрас до них, різноманітних новорічних флористичних композицій) були розглянуті на прикладі кращих зразків робіт.
Практичне заняття «Виготовлення новорічних прикрас із соломи» провела Ольга Миколаївна Богун, заступник директора з навчальної частини Баранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, керівник гуртка «Декоративно-прикладне мистецтво» Баранівського БДТ. Під час заняття учасники навчалися плести дзвіночки та смужку-«зубатку», а ще майстер розповіла, що «для декоративних робіт можна використовувати солому різних злаків: жита, пшениці, вівса, ячменю, проте заготовляти її найкраще в період молочної стиглості».
Виготовити новорічні прикраси-шишки з синтетичної тканини навчала Зінаїда Миколаївна Ляхович, методист Новоград-Волинського РЦТСТУМ, а вітальні листівки - Наталія Іванівна Погорєлова та Тетяна Олександрівна Паламарчук, керівники гуртків Центру творчості дітей і молоді м. Житомира.
Майстер-клас «Новорічний декупаж» провела Олена Андріївна Алейнікова, керівник гуртка Житомирського МЦНТТУМ.
Під час практичного заняття «Витинанка як різновид новорічних декорацій для вікон та вітрин» Людмила Іванівна Самойленко, вчитель образотворчого мистецтва НВК № 10 м. Бердичева, продемонструвала, як витинанка може перетворитись у віконну декорацію.
Результатом творчої колективної роботи стала декоративна авторська прикраса «дерево життя».
Наталія Федорівна Пантус, методист КПНЗ «Обласний центр НТТУМ»