Підсумки семінару-практикуму керівників гуртків малювання 2017
«Дитячий малюнок, процес малювання – це частка духовного життя дитини. Діти не просто переносять на папір щось з навколишнього світу, а живуть у цьому світі, входять у нього як творці краси, дістаючи насолоду від неї» (В.О. Сухомлинський).
Слова видатного педагога свідчать про те, що змалку в кожній дитині зароджується те зерно, яке згодом проросте в паростки прекрасного. Саме діти мають безмежний простір фантазій, який відтворюють у власних малюнках. Тому в умовах сьогодення особливо актуальним є формування творчої особистості, розвиток її творчих здібностей і можливостей. Універсальними у вирішенні завдань художнього й особистісного розвитку дітей є заняття з образотворчого мистецтва. Це одна з найдоступніших і емоційно-захоплюючих форм творчості дитини.
23 березня 2017 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради відбувся семінар-практикум для керівників гуртків образотворчого мистецтва області. На протязі дня понад 17 учасників семінару знайомилися з роботою обласного центру, також мали можливість насолодитися виступами доповідачів, роботами переможців обласної виставки-конкурсу «Чарівний пензлик».
З метою підвищення професійної майстерності у рамках семінару були проведені майстер-класи. Так, керівник гуртка КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Інна Аркадіївна Величко провела майстер-клас на тему: «Ліплення за трипільською технологією». На практичній частині слухачі семінару розглянули технічні прийоми та матеріали, за допомогою яких створюється художній виріб, навчилися застосовувати допоміжні матеріали, які сприяють передачі окремих ефектів, розглянули трипільську орнаментацію та створили зразки трипільського посуду – біноклевидні керамічні посудини
Під час мультимедійної презентації, яку провела Інна Величко, слухачі познайомились з інформаційним центром «Дивосвіт Трипілля» та творчою діяльністю відомого політичного діяча, письменника, археолога, житомирянина: Олега Ольжича.
Педагоги із захопленням виготовляли картини, використовуючи сучасні нетрадиційні техніки, майстер-клас для яких провела вчитель образотворчого мистецтва гуманітарної гімназії №23 м. Житомира Касянчук Галина Миколаївна, акцентуючи увагу на тому, що мову графіки розуміють усі. Достатньо лінії, крапки, плями, щоб створити графічну композицію. Саме тут відіграє роль графічний матеріал. Ось: чітка, трохи прямолінійна, лінія лінориту, гостра та філігранна лінія ксилографії. Художнику треба вибрати саме той необхідний матеріал для композиції, щоб зробити її неповторною. Знання технік дарує свободу та можливість вибирати. На міні практикумі який провела педагог, слухачі познайомилися з нестандартними рішеннями проведення уроків.
Керівники із задоволенням виконували практичні завдання, приймали активну участь в обговоренні хвилюючих творчо-виробничих питань.
І на завершення семінару відбувся круглий стіл з питань підготовки вихованців гуртків до участі в обласній виставці-конкурсі «Чарівний пензлик». Учасники семінару висловили вдячність організаторам, а також зауважили про необхідність проведення аналогічних семінарів, оскільки вони є значимими у підвищенні фахового рівня керівників гуртків.
Координатор проекту Гордієнко Л.А.