Підсумки семінару-практикуму образотворчого мистецтва
«Кожна дитина – художник. Труднощі в тому, щоб залишитися художником, виходячи з дитячого віку.» Пабло Пікассо.
Слова видатного художника свідчать про те, що змалку в глибині душі дитини зароджується те зерно, яке згодом дає паростки прекрасного. Хто як не діти мають безмежний простір фантазій, який відтворюють у власних малюнках.
В умовах сьогодення особливо актуальним є формування особистості, розвиток її творчих здібностей і можливостей. Універсальними у вирішенні завдань художнього й особистісного розвитку дітей, громадського та духовного становлення підростаючого покоління є заняття з образотворчого мистецтва. Це одна з найдоступніших і емоційно-захоплюючих форм творчості дитини.
17 березня 2016 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради відбувся семінар-практикум для керівників гуртків образотворчого мистецтва області. На протязі дня понад 20 учасників семінару знайомилися з роботою обласного центру, також мали можливість насолодитися виступами доповідачів, презентаціями робіт вихованців гуртків образотворчого мистецтва області.
З метою підвищення професійної майстерності у рамкахсемінару були проведені майстер-класи. Так, керівник гуртка КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Інна Аркадіївна Величко провела майстер-клас на тему: «Прийоми акварельного живопису в образотворчому мистецтві». На практичній частині слухачі семінару розглянули технічні прийоми та матеріали, за допомогою яких створюється художній твір, навчилися працювати на зволоженому папері, застосовували допоміжні матеріали, які сприяють передачі окремих ефектів за допомогою акварельних фарб. Також керівники гуртків познайомились з цікавою новою технікою «гратографія» та виготовили власні творчі роботи на тему «Силует». Розглянули трипільську орнаментацію та створили ескіз трипільського посуду.
Під час мультимедійної презентації, яку провела Інна Величко, слухачі познайомились з творчою діяльністю відомих житомирян: музиканта Святослава Ріхтера та художника Юрія Камишного.
Педагоги із захопленням виготовляли картини, використовуючи сучасні графічні матеріали, майстер-клас для яких провела вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ №23 м. Житомира Касянчук Галина Миколаївна. На міні практикумі «Засоби тіньового театру на уроках образотворчого мистецтва», який провела педагог, слухачі познайомилися з нестандартними рішеннями проведення уроків, а також з «Експрес листами» та «Арт пазлами».
У майстерні панувала справжня творча атмосфера, керівники ділилися власними творчими напрацюваннями та цікавими знахідками. Виготовивши власноруч вироби, педагоги засвоїли нові техніки, які зможуть використовувати у роботі з дітьми.
В рамках семінару відбувся круглий стіл з обговорення проведення майбутньої очної виставки-конкурсу образотворчого мистецтва, під час якого керівники обмінялися досвідом щодо розвитку образотворчого мистецтва в області, а також висловили свою думку щодо номінацій, критеріїв оцінювання малюнків та етапів проведення виставки.
Як підсумок семінару – чудовий настрій й позитивні емоції!