Підсумки семінару-практикуму писанкарів 2016

prev next

«Писанка - це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб!  Нам слід пишатися ним перед усім світом». О. Довженко.

Писанки - це своєрідний мініатюрний живопис України, наповнений ритуальним значенням: величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи. Якщо за часів язичництва писанки розписували до свята весни, то за християнства - до свята Великодня. З тієї хвилини, коли на яйце наносився орнамент, воно переставало бути простим яйцем, а ставало святою писанкою. Бо ж були ці орнаменти не простими малюнками, а таємничими знаками, пов'язаними з магічними обрядами.

Писанки – це щось таке чарівне, радісне, весняне, що хочеться мати, що веселить око, що повне змісту-символів. Тому розпис великодніх писанок став великим мистецтвом в Україні,  яким займаються як дорослі, так і діти.

З метою збереження національних традицій, промислів та ремесел, популяризації педагогічних здобутків, поширення кращого досвіду роботи керівників гуртків, підтримки і розвитку творчого потенціалу учнівської молоді Житомирщини, забезпечення якісної підготовки до участі у обласних виставках-конкурсах 22 березня 2016 року в м. Житомирі на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості» Житомирської обласної ради був проведений семінар-практикум для керівників гуртків писанкарства. У роботі семінару взяли участь 19 керівників гуртків з 3 міст та 13 районів області.

На  початку роботи семінару всіх учасників привітав директор центру Цалко А.В.,  який розповів про основні напрямки діяльності закладу, а також побажав успіхів та вдалих напрацювань.

Найяскравішою частиною  заходу був майстер-клас з виготовлення писанки на тему: «Писанка – традиційний український оберіг», який провела керівник гуртка Бердичівського ЦПО ім. О. Разумкова Сальнікова Олена Євгенівна. Учасники познайомилися не тільки з технологією розпису великодніх писанок, а й з видами писанок, їх регіональними особливостями, символами та орнаментами, необхідними матеріалами і інструментами. Керівники із задоволенням розписували власноруч писанки, закріплювали свої знання з техніки виконання, приймали активну участь в обговоренні хвилюючих творчо-виробничих питань.

Алейнікова Олена Андріївна, керівник гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді,  на високому науковому та методичному рівні провела майстер-клас по виготовленню великодньої писанки методом травлення, а також надала багато практичних порад щодо виготовлення дряпанки.

Для всіх учасників семінару була проведена екскурсія в обласний краєзнавчий музей, де вони мали змогу познайомитись  з  багатою колекцією писанок нашого рідного краю.

Методист центру, Гордієнко Людмила Анатоліївна, ознайомила всіх присутніх з Положенням про проведення обласних виставок-конкурсів учнівської молоді з науково-технічного та художньо-естетичного напрямів позашкільної освіти в Житомирській області та спільно з керівниками гуртків обговорили методику підготовки вихованців гуртків до участі в обласній виставці-конкурсі «Великодні писанки».

 Підводячи підсумки роботи керівники гуртків висловили вдячність організаторам, а також зауважили про необхідність проведення аналогічних семінарів, оскільки вони є значимими у підвищенні фахового рівня.

Учасники семінару сповнені приємних вражень та позитивних емоцій  роз'їхалися,  щоб свої знання передати своїм вихованцям.

Координатор проекту Людмила Гордієнко

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН