Підсумки семінару-практикуму вокалістів 2014
З метою практичної підготовки та перепідготовки, підвищення фахової майстерності, обміну досвідом керівників гуртків вокального мистецтва, підтримки і розвитку творчого потенціалу учнівської молоді Житомирщини 28 березня 2014 року комунальний позашкільний навчальний заклад «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради організував та провів обласний семінар-практикум керівників гуртків вокального мистецтва навчальних закладів області на тему: «Специфіка методики постановки голосу в гуртках вокального мистецтва для різних вікових категорій». У роботі даного заходу взяли участь 34 керівника гуртківвокального мистецтва та вчителів музичного мистецтва загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів з 10 районів та 3 міст області.
Спів - це насолода для душі, яка ніколи не перестане звучати. З таким душевним настроєм і розпочався семінар на базі академічної хорової капели «Орея», засновником та керівником якої є - Вацек Олександр Олександрович, український та чеський хормейстер, диригент, вокальний педагог, хоровий консул від Чехії та України, заслужений діяч мистецтв України. Маестро надав цінні поради та продемонстрував власну специфіку роботи з хоровою капелою. Не залишили байдужими жодне серце музичні твори у виконанні «Ореї», яка співає не просто різну музику, а ще й співає її в різних вокальних манерах.
Сповнених яскравими враженнями від отриманого досвіду учасників семінару-практикуму гостинно та привітно зустріла Кутишенко Олена Олександрівна, викладач Житомирського музичного училища ім. В.С. Косенка. Компетентний фахівець своєї справи провела методичний майстер-клас на тему: «Індивідуальний підхід в роботі викладача академічного сольного співу в різних вікових категоріях», під час якого звернула увагу на надзвичайно важливі процеси розвитку зростаючого організму як дівчат, так і хлопців, різноманітно впливаючи на їх голосову функцію в різні періоди. Під час викладу теоретичного матеріалу керівники гуртків отримали рекомендації щодо використання вокалізів Татарінова, деякі з них продемонструвала Мініч Вікторія (учениця 2 класу). Після цього відбувся показовий виступ Крилової Альони (студентки 4 курсу), виконання якої М.П. Мусоргського думка Парасі з опери «Сорочинський ярмарок» стало чудовим завершенням методичного майстер-класу.
Творчою майстернею для учасників заходу став Центр творчості дітей і молоді, де Ващишина Олена Михайлівна, художній керівник народної хорової студії «Струмочок» поділилась власним досвідом роботи та презентувала учасникам семінару збірки з дитячими пісенними композиціями. Учасники семінару відмітили високий рівень вокальної роботи з дітьми старшого кандидатського хору на хоровому занятті та отримали поради щодо практичного впровадження інновацій у роботу вокальних гуртків.
У заключній частині семінару провів практичний тренінг Полівода Микола Євдокимович, керівник гуртка естрадної пісні, директор Житомирського Центру творчості дітей і молоді, який ознайомив всіх присутніх з теорією мистецтва продуктивної вокальної практики та запропонував власну специфіку постановки голосу (скоромовки, вібрації, розспівки). Його вихованиці (8, 12 та 15 років) продемонстрували високий рівень вокальної майстерності, звуковедення, звуковидобування. У їх виконанні прозвучали різножанрові твори сучасних композиторів.
Семінаристи мали змогу вільно поспілкуватись безпосередньо з фахівцями, отримати поради і необхідну інформацію по питаннях, які їх цікавили.Підсумовуючи роботу семінару,присутні відзначили доцільність проведення таких заходів та з позитивними враженнями побажали частіше зустрічатися.