Підсумки семінару-практикуму з виготовлення іграшок

prev next

Кожна людина пов'язує своє дитинство з іграшкою, яку ми з радістю і легким смутком згадуємо й досі. Народна іграшка – унікальне явище традиційної народної культури українців.  Вона є водночас предметом народної гри, засобом виховання та розвитку дитини, об’єктом творчості, реліктом автентичної культури, художнім витвором, національним сувеніром. Мистецтво української народної іграшки з тисячолітньою традицією відроджується нині і є джерелом натхнення та творчості майстрів. До мистецтва виготовлення іграшок долучаються як дорослі так і діти. Цей вид  рукоділля   є одним з найзахоплюючих.

З метою збереження національних традицій, промислів та ремесел, популяризації педагогічних здобутків, поширення кращого досвіду роботи, новітніх методик та прогресивних форм роботи керівників гуртків, підтримки і розвитку творчого потенціалу учнівської молоді Житомирщини, забезпечення якісної підготовки до участі у обласних виставках-конкурсах 11-12 березня 2015 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості» Житомирської обласної ради був проведений семінар-практикум для керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва. Прихильники декоративної творчості на черговому семінарі навчались мистецтву виготовлення іграшок.

У семінарі взяли участь 22 керівники гуртків  з 3 міст та 13 районів області.

Чупринська Зоя Анатоліївна, керівник гуртка Андрушівського  КПНЗ«Центр дитячої творчості» познайомила всіх присутніх з технологією виготовлення ляльки в техніці «скульптурний текстиль». Питання було висвітлено на високому науковому та методичному рівні, також надано багато практичних порад щодо виготовлення різноманітних аксесуарів та прикрас  для  ляльки.

В цей же день для учасників обласного семінару керівником гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Пустовойт Нелею Олексіївною проведено майстер-клас з виготовлення  м'якої іграшки-підставки, яка буде чудовим подарунком для рідних та близьких.

Найяскравішою частиною семінару був майстер-клас з виготовлення ляльки-маріонетки, який провелиСоловйов  Сергій Миколайович, головний конструктор  та Дацун Віктор Олександрович, головний  художник  Житомирського  академічного обласного театру ляльок.  Із захопленням всі керівники працювали над своїми виробами, а також знайомилися з видами маріонеток, їх історією. І на завершення майстер-класу всі  з великим задоволенням  прослухали пісню у виконанні ляльки-маріонетки.

Прихильники декоративно-прикладного мистецтва навчилися мистецтву виготовлення народної ляльки з ниток, майстер-клас для яких провела Шмідтке Людмила Вікторівна,  керівник гуртка  Житомирського районного центру  дитячої та юнацької творчості, а Піонтківська  Світлана Віталіївна, керівник гуртка Коростишівської станції юних техніків познайомила  керівників  гуртків з  динамічною іграшкою,   її видами,  технологією виготовлення.

Методист центру, Гордієнко Людмила Анатоліївна, ознайомила всіх присутніх з Положенням про проведення обласних виставок-конкурсів учнівської молоді з науково-технічного та художньо-естетичного напрямів позашкільної освіти в Житомирській області та спільно з керівниками гуртків обговорили виставки-конкурси декоративно-прикладного напрямку, які будуть проведені в 2015 році.

 Підводячи підсумки роботи керівники гуртків обмінювалися досвідом роботи, щедро ділилися своїми практичними поробками і висловлювали побажання, що така форма роботи потрібна , бо вона не тільки збагачує знання, а й дає заряд бадьорості, впевненості у необхідності і важливості   роботи керівника гуртка.

Учасники семінару сповнені приємних вражень та позитивних емоцій, натхнені новими ідеями  роз'їхалися, щоб свій досвід, свої знання передати своїм вихованцям.

Координатор проекту                Гордієнко Л.А.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН