Підсумки турніру "Юних географів" 2014
Цього року першовідкривачами сезону турнірів, предметних інтелектуальних ігор для школярів, стали географи.
V обласний турнір юних географів відбувся 12–13 вересня в комунальному позашкільному навчальному закладі «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради. Щоби взяти участь у конкурсі, приїхало 14 команд, які представляли 11 районів і 2 міста Житомирської області.
Отже, призові місця вибороли:
ІІІ місцеподілили між собою чотири команди: команда «Ойкумена» Любарського району, «Цельсій» Житомирського району (смт Новогуйвинськ), «Древлянські інтелектуали» міста Коростень і «Глобус» Новоград-Волинського району;
ІІ місце належить «Нащадкам Магеллана» Черняхівського району та команді «Аметист» Коростишівського району;
на І місці – команда «Епіцентр» міста Бердичів. Так «Епіцентр» отримали шанс «поїхати на Україну»: всеукраїнський етап турніру юних географів відбудеться у Кіровограді.
Оцінювали гру з географії науковці-викладачі: Олександр Кратюк, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри експлуатації лісових ресурсів Житомирського агроекологічного університету; Віктор Підвисоцький, доктор геологічних наук, професор кафедри геотехнологій ім. проф. М. Т. Бакки Житомирського технологічного університету; Петро Щербань, методист із географії Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Журі турніру каже, що географія завжди була цікава учням, більш цікава, ніж, наприклад, фізика. На запитання, чи можуть учні здобути знання у грі, викладачі відповідають, що це можливо та реально, якщо всі команди бою підготовлені сильно. Тоді виникає продуктивна дискусія.
А ось такими враженнями й ідеями діляться учасники конкурсу.
Олег Супрунчук, учень9 класуГородницької школи, учасник команди «Глобус»:
– На мою думку, було би непогано збільшити час для доповіді. А так усе чудово та цікаво (усміхається).
Команда «Орієнтир» Лугинського району:
– Для нас найцікавішою інформацією стали відомості про концепцію світових міст. На жаль, тільки Київ із усіх українських міст потрапив до переліку дельта-міст із середньою вираженою тенденцією. Але ми сподіваємося, що у майбутньому всі міста України будуть у цьому переліку.
Наталія Володимирівна Олійник, учитель Баранівської школи № 2:
– На мою думку, турнір дає можливість учням проявити себе, свій інтерес до науки, географії, зокрема, та відшукати свій талант.
Проте мені не дуже подобаються деякі запитання з переліку, бо вони далекі від самої географії. Скоріше нагадують економіку чи політику.
Анастасія Скачко, учениця 9 класу гуманітарної гімназії № м. Коростишів, учасниця команди «Аметист»:
– Нам найбільше сподобалася роль опонента, тому що ми можемо вибирати самі тему для доповіді, на якій ми самі розуміємося.
Микола Гарбузюк, учень 10 класу Ярунської школи (Новоград-Волинський район), учасник команди «Глобус»:
– Як повернуся додому, то розповім, що мені тут дуже сподобалося. Я знайшов нових друзів – своїх ровесників. І в мене тільки позитивні враження від організації заходу. Я рекомендуватиму своїм друзям відвідати цей захід у майбутньому.