Підсумки турніру "Юний філософ" 2015
23 квітня 2015 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» відбувся І обласний турнір юних філософів.
Узяти участь у цьому заході змогли 6 команд – представники 2 міст (Бердичева, Житомира) та 4 районів області (Житомирського, Коростишівського, Червоноармійського, Черняхівського).
Але, не зважаючи на таку порівняно невелику кількість учасників, турнір пройшов цікаво та весело. Також варто зазначити, що в програмах загальноосвітніх навчальних закладів відсутні такі суспільствознавчі дисципліни, як філософія, теологія та історія релігії, тобто учасникам у процесі підготовки довелося самостійно опановувати нові для себе предмети.
Саме тому нам було цікаво дізнатися від учнів їхні перші враження та погляди на філософське.)
Пропонуємо й Вам ознайомитись з декотрими з них:
– Чи «находить» на Вас філософський настрій? Що Ви тоді робите? Про що, можливо, потім шкодуєте?
Катерина Загородня, команда «Дивергенти»:
– Справді, на мене іноді «находить» філософський настрій, але він триває не довго. Я частіше всього сиджу за столом і дивлюся у вікно, спостерігаю за всім, що відбувається. Я не шкодую за втраченим часом, бо тоді, у такі моменти, я відчуваю спокій.
– Звичайно. Зазвичай я думаю про свої проблеми та проблеми цілого світу. У моїй голові створюються монологи на ту чи іншу тему.
(Анонімно).
– На Вашу думку, для чого саме існує філософія як наука? Скажіть маскимально чесно: готуючись до турніру Ви вперше «зіткнулись» як такою?
– Філософія існує для того, щоби пізнати навколишній світ, для формування світогляду. По-перше, завдяки цій науці сформувалися загальнонаукові методи, якими користуються кожна сучасна людина.
По-друге, я маю справу з філософією не вперше. Людина, яка прагне до саморозвитку, «перетинається» з цією наукою мало не щодня.
(Анонімно)
– Філософія завжди цікавила мене, адже це наука про пошуки сенсу буття. Тому вона дуже цікава. Знайти сенс життя для себе – значить, на мою думку, стати щасливим.
(Анонімно)
– Ні, не вперше я маю справу з філософією. Філософія як наука існує для того, щоби зберігати моральні настанови.
(Анонімно)
– Які питання Ви би визначили як філософські? Наведіть, будь ласка, приклади.
Анна Остапчук, команда «Дивергенти»:
– На мою думку, філософським питанням є таке: роль релігії в житті людини.
Богдан Мітнічук, команда «Дивергенти»:
– На мою думку, найголовнішим філософським питанням є питання про сенс людського життя.
– Один стародавній грецький мудрець, який жив понад дві тисячі років тому, вважав, що філософія виникла завдяки здатності людини дивуватися. «Життя – така дивовижна річ, що філософські питання виникають самі собою», – думав він. Чи погодилися би Ви із цим мудрецем? Будь ласка, аргументуйте.
– На жаль, не кожна людина з цим може погодитися. З точки зору простого «обивателя», який живе теперішнім днем, має масу проблем удома і на роботі, важко дивуватися прекрасному чи новому у світі. На це немає часу.
Щодо думки нашої команди, то якщо ми – тут, на цьому турнірі, то відповідь очевидна..:).
(Анонімно)
– Чи можна сказати, що кожна людина – філософ?
– Звичайно, адже всі люди шукають для себе істину, навіть ті, котрі не замислюються над цим.
(Анонімно)