Підсумки турніру "Юний математик" 2013

prev next

Житомирське територіальне відділення Малої академії наук України розпочало сезон обласних інтелектуальних турнірів для учнів 9 – 11 класів

Турнір юних математиків став першим командним конкурсом цієї осені, хоча 13 –14 вересня це змагання відбулося вже вшосте.

На турнірі зійшлися 11 команд. Із турніру переможцем вийшла команда з Житомира «Експонента». Друге місце поділили команди «3+2» (із Житомира) та «Дельта+» (із Житомирського району), а третє – команда «f(x)»(із Бердичева) й «Ерудит» (із Андрушівського району). Після навчальних тренувальних зборів найсильніші юні математики команд-переможниць «3+2» та «Експонента» утворять нову команду, яка й представить Житомирщину на Всеукраїнському турнірі у Криму.

Своїми враженнями та думками про турнір поділилися учасники команд

Катерина Гергель, команда «f(x)» м. Бердичева:

–       Із дев’ятого класу беру участь у таких турнірах із фізики та математики, але щоразу дізнаюся щось нове, знайомлюся з новими людьми, випробовую свою силу волі. Я тут не тільки заради перемоги, але щоб набути досвід, прожити емоції. Звісно, хвилюєшся під час раундів. Я не сказала би, що боюся публіки. Більше налаштовуєш себе, щоб не допустити помилки чи похибки під час виступу, бо для математики вони шкідливі. А після виступів, хоч усе ще аналізуєш, критикуєш, відчуваєш полегшення «я зробив це!» і радість :).

Віктор Наумчук, команда «Експонента» м. Житомира:

–       Я брав участь у багатьох олімпіадах, а на такому турнірі – уперше. Тож назбирав чимало нових вражень. Мені відчувається дух піднесення. До того ж, такі бої можуть бути не тільки полемічними, а й веселими. Ось трапилася командам-учасникам така задача, на яку не знайшли відповіді ні доповідачі, ні опоненти :).

Під час перерв, обіду з друзями, іншими учасниками турніру обговорюємо не тільки теми з фізики, а й зачіпаємо філософію, психологію

Я кажу: якщо фізичні вправи тренують тіло, то математика – це спорт для мозку.

Хотів би пов’язати мою професію з фізикою, математикою чи економікою.

Валентин Макарук, команда «f(x)» м. Бердичева:

–       Уперше став учасником такого турніру. Мені цікаво.

Про себе можу сказати, що я – і математик, і лірик. Я граю у шкільному театрі. Також цікавлюся журналістикою, хотів би стати перекладачем англійської мови, проте цим захопленням математика не заважає. Мені здається, досвід участі у такому турнірі допоможе мені навчитися впорядковувати мої думки, знаходити спільну мову як із математиками, так із гуманітаріями.

Людмила Жуковська, команда «3+2» м. Житомира:

–       Я стала учасником турніру вдруге – і вдруге мені цікаво тут. Хвилювання чимало, але й після математичних боїв, тим паче, перемоги і радості не менше!

На турнірі насамперед мою увагу привернули різні версії розв’язування задач, які пропонували команди-учасники.

Підготовка до математичного турніру і сам турнір допомагає вивчати не тільки математику, а й програмування, адже без математики програмування неможливе.

Такий турнір навчаєяк правильно поводити себе перед публікою, в команді, де і що краще сказати чи зробити. На мою думкуподібні турніри варто проводити частіше та не тільки зі старшокласниками, а й з учнями молодшої та середньої школи.

Ілля Поляков, команда «Експонента» м. Житомира:

–       Я готувався до турніру і так здобув для себе нові, корисні знання. Думаю, ці знання допоможуть мені у програмуванні. І відомо ж, що математика розвиває логіку, мислення. У магазинах рахуєш решту швидше, ніж деякі продавці з калькулятором.

Богдан Семенець, команда «3+2» м. Житомира:

– Загалом проведення турніру мені сподобалося. Математичний турнір дає змогу розкрити здібності, переконувати та відстоювати свою думку, що завжди знадобиться в житті.

Готуючись до турніру, я здобув нові знання, навчився розв’язувати нові типи математичних задач, які не входять до програми шкільного курсу математики. Дізнався про числа Люка, функціональні рівняння, похідну функції, теорему Дезарга, елементи проективної й афінної геометрій. Навчився розв’язувати функціональні рівняння методом Коші та доводити геометричні твердження векторним методом.

У 2012 році наша команда «3+2»брала участь у Всеукраїнському етапі.Сподіваюся, що і цього року ми переможемо на обласному турнірі та гідно представимо Житомирщину на Всеукраїнському етапі турніру юних математиків.

Хочу подякувати передусім кандидату фізико-математичних наук, доценту Максиму Володимировичу Ткачуку за гарну підготовку, терпіннята підтримку, а також організаторам турніру та членам журі.

Протокол командних результатів турніру "Юних математиків" 2013 року

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН