Підсумки турніру "Юний математик" 2013
Житомирське територіальне відділення Малої академії наук України розпочало сезон обласних інтелектуальних турнірів для учнів 9 – 11 класів
Турнір юних математиків став першим командним конкурсом цієї осені, хоча 13 –14 вересня це змагання відбулося вже вшосте.
На турнірі зійшлися 11 команд. Із турніру переможцем вийшла команда з Житомира «Експонента». Друге місце поділили команди «3+2» (із Житомира) та «Дельта+» (із Житомирського району), а третє – команда «f(x)»(із Бердичева) й «Ерудит» (із Андрушівського району). Після навчальних тренувальних зборів найсильніші юні математики команд-переможниць «3+2» та «Експонента» утворять нову команду, яка й представить Житомирщину на Всеукраїнському турнірі у Криму.
Своїми враженнями та думками про турнір поділилися учасники команд
Катерина Гергель, команда «f(x)» м. Бердичева:
– Із дев’ятого класу беру участь у таких турнірах із фізики та математики, але щоразу дізнаюся щось нове, знайомлюся з новими людьми, випробовую свою силу волі. Я тут не тільки заради перемоги, але щоб набути досвід, прожити емоції. Звісно, хвилюєшся під час раундів. Я не сказала би, що боюся публіки. Більше налаштовуєш себе, щоб не допустити помилки чи похибки під час виступу, бо для математики вони шкідливі. А після виступів, хоч усе ще аналізуєш, критикуєш, відчуваєш полегшення «я зробив це!» і радість :).
Віктор Наумчук, команда «Експонента» м. Житомира:
– Я брав участь у багатьох олімпіадах, а на такому турнірі – уперше. Тож назбирав чимало нових вражень. Мені відчувається дух піднесення. До того ж, такі бої можуть бути не тільки полемічними, а й веселими. Ось трапилася командам-учасникам така задача, на яку не знайшли відповіді ні доповідачі, ні опоненти :).
Під час перерв, обіду з друзями, іншими учасниками турніру обговорюємо не тільки теми з фізики, а й зачіпаємо філософію, психологію
Я кажу: якщо фізичні вправи тренують тіло, то математика – це спорт для мозку.
Хотів би пов’язати мою професію з фізикою, математикою чи економікою.
Валентин Макарук, команда «f(x)» м. Бердичева:
– Уперше став учасником такого турніру. Мені цікаво.
Про себе можу сказати, що я – і математик, і лірик. Я граю у шкільному театрі. Також цікавлюся журналістикою, хотів би стати перекладачем англійської мови, проте цим захопленням математика не заважає. Мені здається, досвід участі у такому турнірі допоможе мені навчитися впорядковувати мої думки, знаходити спільну мову як із математиками, так із гуманітаріями.
Людмила Жуковська, команда «3+2» м. Житомира:
– Я стала учасником турніру вдруге – і вдруге мені цікаво тут. Хвилювання чимало, але й після математичних боїв, тим паче, перемоги і радості не менше!
На турнірі насамперед мою увагу привернули різні версії розв’язування задач, які пропонували команди-учасники.
Підготовка до математичного турніру і сам турнір допомагає вивчати не тільки математику, а й програмування, адже без математики програмування неможливе.
Такий турнір навчає, як правильно поводити себе перед публікою, в команді, де і що краще сказати чи зробити. На мою думку, подібні турніри варто проводити частіше та не тільки зі старшокласниками, а й з учнями молодшої та середньої школи.
Ілля Поляков, команда «Експонента» м. Житомира:
– Я готувався до турніру і так здобув для себе нові, корисні знання. Думаю, ці знання допоможуть мені у програмуванні. І відомо ж, що математика розвиває логіку, мислення. У магазинах рахуєш решту швидше, ніж деякі продавці з калькулятором.
Богдан Семенець, команда «3+2» м. Житомира:
– Загалом проведення турніру мені сподобалося. Математичний турнір дає змогу розкрити здібності, переконувати та відстоювати свою думку, що завжди знадобиться в житті.
Готуючись до турніру, я здобув нові знання, навчився розв’язувати нові типи математичних задач, які не входять до програми шкільного курсу математики. Дізнався про числа Люка, функціональні рівняння, похідну функції, теорему Дезарга, елементи проективної й афінної геометрій. Навчився розв’язувати функціональні рівняння методом Коші та доводити геометричні твердження векторним методом.
У 2012 році наша команда «3+2»брала участь у Всеукраїнському етапі.Сподіваюся, що і цього року ми переможемо на обласному турнірі та гідно представимо Житомирщину на Всеукраїнському етапі турніру юних математиків.
Хочу подякувати передусім кандидату фізико-математичних наук, доценту Максиму Володимировичу Ткачуку за гарну підготовку, терпіннята підтримку, а також організаторам турніру та членам журі.
Протокол командних результатів турніру "Юних математиків" 2013 року