Підсумки турніру юних правознавців 2015
16–17 жовтня 2015 року 75 вихованців загальноосвітніх навчальних закладів у складі 15 команд із 4-х міст та 10-ти районів Житомирської області завітали до комунального позашкільного закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» для того, щоби взяти участь у по-своєму ювілейному п’ятому обласному турнірі юних правознавців!
У ході творчих боїв команди дискутували про міжнародні стандарти прав людини, право на освіту, належне регулювання міжнародної міграційної політики, доступне та якісне лікування дітей та ще про багато актуальних та цікавих речей у сфері сучасних суспільних відносин.
Оцінювали творчі бої юних правознавців провідні спеціалісти з правознавства: головні спеціалісти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Олена Шабінська та Тетяна Бучинська, а також Тетяна Зорнік – учитель правознавства Коростишівської гуманітарної гімназії.
Під час турніру організатори запропонували учасникам відповісти на такі актуальні і дещо інтригуючи питання:
#1. В умовах приєднання України до спільноти Європейського Союзу можлива всеохопна зміна державної нормативно-правової бази. Як Ви вважаєте, чи готові сьогодні до цих змін фахівці юриспрунденції та чи встигнуть пристосуватися до нових умов?
Команда «Юний правознавець» (Андрушівський район):– Так, ми вважаємо, що встигнуть.
Команда «ASTRA» (місто Новоград-Волинський):– Про таку готовність можна буде вести мову за умов, коли українські фахівці пройдуть стажування в європейських юридичних університетах.
Команда «Житичі» (місто Житомир):– На нашу думку, Україна зараз не готова до таких змін. Адже ми навіть не дотримуємось Європейської декларації та Загальної декларації прав та свобод людини ООН. Для початку нам необхідно долучитися та виконувати положення цих документів у нашій країні.
Олена Рубанова (команда «Правознавці», Новоград-Волинський район):– Я вважаю, що фахівці з юриспрунденції не встигнуть пристосуватися до нових умов, бо в нас настільки розвинений правовий нігілізм, що на такі зміни підуть роки. Держава не розвиває економіку і це є величезною проблемою, тому я вважаю, що сучасні вітчизняні фахівці з юриспунденції не впораються з цим викликом часу.
#2. Як Ви вважаєте, чи знадобляться Вам знання з правознавства, здобуті у процесі підготовки та під час обласного турніру? Наведіть, будь ласка, приклади.
Яна Майданович (команда «Правознавці», Новоград-Волинський район):– Безумовно, ці знання знадобляться, адже ми живемо у правовій державі, то добре бути обізнаними із власними правами та обов’язками.
Анна Котова (команда «Бердичівські правознавці», місто Бердичів):– Знання з правознавства єнеобхідними у повсякденному житті. Будь-які сфери життя людини регулюються безліччю нормативно-правових актів, що вже існують та діють, навіть якщо суб’єкт навіть не підозрює про це!)
Під час підготовки до цього турніру я дізналася, зокрема, про різні форми насилля (образи, побиття, приниження) над дитиною в школі. І тепер, помітивши у повсякденному житті, зможу звернутися у відповідні органи та, можливо, зможу допомогти у боротьбі проти насилля над дітьми хоча б у своєму оточенні.
Олександр Тимощук (команда «Власна думка», Бердичівський район):– Під час підготовки до ТЮП ми дізналися стільки нового зі світу юриспрунденції! Звичайно, існують проблеми, які не хотілося би мати у реальному житті. Ці знання стануть у пригоді у будь-якому випадку.
Марія Капнік (команда «Дивергенти», Житомирського району):– Я вважаю, що знання з правознавства можуть стати в пригоді кожній людині. До того ж, у процесі підготовки до участі в обласному турнірі юних правознавців ми оволоділи основними правилами ведення наукової дискусії, дізнались багато нового та цікавого!
Юлія Яремчик (команда «Юний правознавець», Андрушівського району):– Я вважаю, що знання, здобуті в процесі підготовки до турніру юних правознавців, допоможуть мені в майбутньому захистити т себе та свою родину.
Віктор Свінціцький (команда «Фенікс» Комунального закладу «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей»):– На мою думку, знання, здобуті під час підготовки до обласного турніру юних правознавців, знадобляться мені в майбутньому, адже необхідність застосування права може виникнути в будь-який момент, навіть на побутовому рівні.
#3. Сьогодні в нашій країні існує певна кількість навчальних закладів, які чимало років поспіль готують фахівців із юриспрунденції. Водночас на ринку праці не спостерігається «дефіцит» працівників цієї сфери. Як на Вашу. Думку, тож чи залишається актуальним вибір юриспрунденції як своєї майбутньої професії для старшокласника, який цікавиться правознавством?
Анастасія Пасічник (команда «Власна думка», Бердичівський район):– Кількість навчальних закладів, що готують фахівців з юриспрунденції, тільки більше заохочують до навчання. Юридичні професії завжди були, є, і будуть потрібними. А конкуренція завжди лише сприяла підвищенню професійного рівня кожного! Маю надію, що у свій час я буду в когорті саме висококваліфікованих та затребуваних юристів-професіоналів!
Команда ASTRA(місто Новоград-Волинський):– Ми вважаємо, що вибір юриспрунденції як майбутньої професії для старшокласників є актуальним. Це пояснюється тим, що Україна проголошена правовою державою, в якій основна увага приділяється захисту та реалізації основних прав та свобод людини і громадянина. Тому професіонали в сфері юриспрунденції зможуть допомогти побудувати справжню правову державу.
Катерина Сидорчук (команда «Древлянський правовий альянс», місто Коростень): – На мою думку, вибір юриспрунденції як своєї майбутньої професії не є правильним, бо вже дуже багато людей із такою освітою, які зазвичай або не мають роботи взагалі, або ж працюють не за професією. Хоч я і люблю правознавство, але не обрала би собі таку професію, бо не хочу в майбутньому залишитися без роботи і без грошей.
Богдан Мітнічук (команда «Дивергенти», Житомирський район):
– На мою думку, вибір юриспрунденції як своєї майбутньої професії залишається актуальним, адже юриспрунденція сьогодні – це одна із найпрестижніших професій на ринку праці.
Вікторія Гарбузюк (команда «Феміда», Любарський район):– Правознавством я цікавлюся, але у виборі моєї професії воно не знадобиться.
Команда «Анкор» (Лугинський район):– Це запитання є досить актуальним, адже фахівців на ринку праці багато, але інше питання щодо рівня їх кваліфікації.
Команда «Фенікс» (Комунальний заклад «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей»):– Юриспрунденція навіть за таких умов усе одно не втрачає актуальності, адже передбачає захист прав та свобод людей.
Колектив комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» щиро вітає всіх переможців і учасників турніру! Та бажає, щоб знання, здобуті у процесі підготовки та участі в V обласномутурнірі юних правознавців, у майбутньому стали їм у пригоді! Абсолютним переможцям – успіху на Всеукраїнському турнірі в місті Іллічівськ Одеської області!