Підсумки виставки-конкурсу "Поліські візерунки" 2014
Україна багата своїми звичаями, традиціями, ремеслами, які протягом тисячоліть вбирали в себе народну мораль, добрі стосунки, людяність, мудрість і є безцінною духовною скарбницею українського народу. Це і вишивка, яка являє собою світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків. Це і в'язання, яке доступне всім. За допомогою гачка та спиць можна виготовити найрізноманітніші предмети одягу, декор для інтер'єру, які відрізняються своєю неповторністю та оригінальністю.Також м'які іграшки та ляльки. В житті українців ляльки були не тільки іграшками, а й оберегами, були символом мудрості та зв'язку між поколіннями. Це народне надбання, яке випробуване часом, ми повинні берегти і передавати наступним поколінням.
17-18 жовтня 2014 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради відбулася 7 обласна виставка-конкурс декоративно-прикладної творчості «Поліські візерунки». У заході взяли участь 27 делегацій із 20 районів та 4 міст Житомирщини в складі 173 учасників та 27 керівників делегацій.
Цьогорічний конкурс був особливий - діти на початку виставки-конкурсу виготовляли подарунки-сувеніри воїнам АТО. А в фойє центру працювали творчі майстерні, де керівники делегацій, члени журі, гості виготовляли ляльки з льону та мішечки-оберіжки з духмяними травами для захисників Вітчизни.
На розгляд журі конкурсні роботи були представлені в 10 номінаціях: рушники, вишиті картини, вироби з тканини, ткацтво, штучні квіти, вироби з шкіри, м'яка іграшка, народна лялька, вироби в'язані спицями, гачком, фріволіте та макраме.
Відповідно до програми виставки-конкурсу учасники представляли виготовлені власноруч вироби, виконували практичне завдання і вміло захищали свої роботи. Журі відмітили високий рівень виконання конкурсних робіт, практичних завдань, їх завершеність та практичну спрямованість, гарну підготовку до захисту учасників виставки-конкурсу.
Абсолютними переможцями виставки-конкурсу в особистій першості стали:
Скороход Тетяна, секція «Рушники» (Романівський РБДТ)), Скиба Ольга, секція «Картини» (м. Житомир, ЦТДіМ), Шваб Дарина, секція «В’язання гачком” (Овруцький ЦДЮТ), Цюпик Валерія, секція «В’язання спицями” (м. Житомир, ЦТДіМ); Щербач Діана, секція «Вироби з шкіри» (Червоноармійський БДТ), Калінчук Марина, секція «М’яка іграшка” (Андрушівський ЦДТ), Ковальчук Аліна, секція «Штучні квіти» (Баранівський БДТ), Вдовиченко Ольга, секція «Вироби з тканини, ткацтво»
(ЦПО ім. О.Разумкова м.Бердичів), Шаробокова Єлизавета, секція «Народна лялька» (Житомирський РЦДЮТ), Лущан Ніна, секція «Макраме, фріволіте» (Н. Волинський РЦТСТУМ).
У командному заліку перемогли делегації:
- І місце - м. Житомир;
- ІІ місце – Н.Волинський РЦТСТУМ;
- ІІІ місце –Житомирський район.
Протоколи особистих результатів у номінаціях напрямку Вишивка:
Протоколи особистих результатів у номінаціях напрямку В'язання:
Макраме, фріволіте
Вязання гачком
Вязання спицями
Протоколи особистих результатів у номінаціях напрямку Іграшка:
Протоколи особистих результатів у номінаціях напрямку Вироби з тканини, шкіри, штучні квіти: