Підсумки засідання МО керівників гуртків вишивання 2016
У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Секрет його популярності в єдності людини з природою, в умінні протягом століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.
З метою збереження національних звичаїв, традицій, промислів та ремесел українського народу, підвищення професійної майстерності керівників гуртків декоративно-прикладної творчості, згідно плану проведення обласних масових заходів 27 січня 2016 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради було проведено обласне засідання методичного об’єднання керівників гуртків художньо-естетичного напрямку – вишивки, в якому взяли участь 22 керівники гуртків з 13 районів та 4 міст області.
Гордієнко Людмила Анатоліївна, методист центру детально проаналізувала мережу гуртків вишивки та участь позашкільних навчальних закладів в обласних масових заходах даного напрямку, відмітивши, що роботою гуртків керують досвідчені керівники гуртків, які люблять свою справу, і вміло свою майстерність передають своїм вихованцям. А це вимагає від керівника гуртка високої освіченості, професіоналізму.
З метою підвищення професійної майстерності у рамках методоб'єднання відбувся майстер-клас. Педагоги із захопленням вишивали орнамент поліської зірочки на лляній тканині технікою « хрестик», майстер-клас для яких провела Брега Алла Петрівна, керівник гуртка народного художнього колективу «Українська народна вишивка», майстер народної творчості Центру творчості дітей і молоді м. Житомира. У майстерні панувала справжня творча атмосфера, керівники ділилися власними творчими напрацюваннями та цікавими знахідками. Виготовивши власноруч вироби, педагоги засвоїли нову техніку вишивки, яку зможуть використовувати у роботі з своїми гуртківцями.
Брега Алла Петрівна, керівник гуртка народного художнього колективу «Українська народна вишивка», майстер народної творчості Центру творчості дітей і молоді м. Житомира також презентувала проект «Житомирщина вишивана». Матеріал проекту спрямовано на збереження, відродження поліської традиційної вишивки, її цілісності і самобутності, на збирання кращих зразків вишивок, їхнє ґрунтовне вивчення та популяризацію з метою відродження.
На високому науково-методичному рівні аналіз виконання практичних завдань по вишивці технікою «хрестик» провела Нечипорук Алла Яківна, керівник гуртка «Художня вишивка» комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради, акцентуючи увагу на композиційне розміщення малюнка на тканині, технічні помилки при виконанні практичних робіт учнями на обласних виставках-конкурсах, підбір необхідних матеріалів та інструментів для виконання зразків та виробів в техніці «хрестик», а також надала методичні рекомендації щодо виготовлення українського рушника.
В рамках засідання відбувся круглий стіл з обговорення методики підготовки вихованців до участі в обласній виставці-конкурсі «Чарівна нитка» та тематики наступних засідань.
Учасники методоб'єднання сповнені приємних вражень роз'їхалися, щоб свій набутий досвід передати своїм вихованцям.
Координатор проекту Л.А. Гордієнко