Підсумки засідання методичного об’єднання керівників фотогуртків
Фотографія може багато розповісти про життя, саме це потрібно людям – пізнавати себе, близьких людей, навколишній світ. Мистецтво фотографії - це творча праця, яка допомагає побачити у вирі вражень і подій щось важливе, значиме і показати його у власній фотоманері.
19 лютого 2015 року на базі Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка було проведено засідання методичного об’єднання керівників фотогуртків, метою якого було підвищення фахової майстерності, обмін досвідом роботи керівників фотогуртків навчальних закладів області, створення умов для реалізації здібностей талановитої молоді.
У засіданні методичного об’єднання взяли участь 10 керівників фотогуртків позашкільних навчальних закладів Овруцького, Ружинського, Лугинського, Коростишівського, Житомирського районів та міст Коростеня і Житомира.
Учасники методоб’єднаня ознайомились з програмою засідання, у змісті якої були як теоретичні так і практичні питання, активно включились в обговорення положень про проведення обласних та Всеукраїнських масових заходів з фотомистецтва, також дали відповіді на запитання анкет.
Шурпан Ігор Вікторович, викладач Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка, керівник гуртка КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» у доповіді «Мистецтво фотографії для школярів» зауважив, що фотогурток це своєрідний центр, де вихованці у навчаються спільно досліджувати життя. Ігрові методи, які впроваджує педагог дають змогу невимушено пізнавати основи фотомистецтва. Тематичні натюрморти, інсценування та фотозйомка казок, перегляд фоторобіт відомих майстрів, твори за фотографією та інші цікаві форми занять викликають захоплення у дітей. Присутні переглянули анімаційний сюжет казки «Ріпка», для створення якої вихованець фотогуртка виготовив з пластиліну персонажів та здійснив 360 кадрів, з яких й змонтував мультфільм.
«Я ставлюсь до натюрморту - так званої «тихої природи», як до поезії, адже в цій предметній композиції значимими є лаконізм і цілісність ідеї»,- зауважила Надія Іванівна Радіонова, майстер фотомистецтва. Розповідаючи про особливості та організацію фотозйомки натюрморту педагог наголосила що, «потрібно враховувати те, що автор втручається в предметний простір і компонує предмети, які мають внутрішньокадровий тематичний зв’язок. При цьому дуже важливим є точка зйомки, освітлення, фактура та колір предметів, фону тощо». Учасники засідання мали змогу виконати вправи з фотозйомки натюрморту, проаналізувати відзняті кадри.
Із захопленням та цікавістю присутні оглянули фотороботи Майбороди В’ячеслава Михайловича, викладача Житомирського коледжу культури і мистецтв
ім. Івана Огієнка. Переглядаючи пейзажні знімки мимоволі переймаєшся відчуттями кадру, який перед твоїми очами починає жити: Індія, Тібет, пустеля Наско, Шрі-Ланка – це далеко неповний перелік дивовижних фото розповідей майстра. В’ячеслав Михайлович розповів, що він із захопленням знімає портрети - «очі в яких все є», і що у мистецтві фотографії дуже часто потрібно мати терпіння щоб дочекатись свого кадру».
Методист Пантус Н. Ф.