Завершилися обласні семінари-наради для педагогічних керівників науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України

prev next

Завершилися обласні семінари-наради для педагогічних керівників науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. У жовтні Житомирське територіальне відділення МАНу організувало чотири таких семінари-наради, фінальним із яких став семінар-нарада у наукових відділеннях літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства. Захід відбувся 27 жовтня на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ».

На семінар-нараду прибули 30 педагогів: учителів-словесників, учителів музики, художньої культури, образотворчого мистецтва, директори та заступники директорів шкіл.

Учитель зарубіжної літератури житомирської школи № 36 імені Ярослава Домбровського Надія Повшедна запросила учасників семінару до літературної навколосвітньої подорожі та розповіла специфіку контрольної роботи з базової дисципліни «Світова література».

Про українську літературу, зокрема про рецепти, секрети та шляхи пошуку цікавої, оригінальної теми, авторів і художніх текстів, вела мову Сніжана Чернюк, кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Методист КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Лідія Малівська розповіла аудиторії, як бути оригінальним у науковому процесі та дослідженні, що є плагіат, компіляція і як відрізнити копірайт від копілефту.

Провести і написати наукове дослідження – це значний успіх, який також важливо належно оформити. Надія Миколаєнко, викладач кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка, дослідник редакторської справи, порадила педагогічним керівникам, наприклад, як коректно скорочувати, як уникнути змістових помилок і відповідно до вимог цитувати й оформити список літератури до наукової роботи тощо.

Директор КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» і віце-президент Житомирського територіального відділення МАНу Альбін Цалко наголосив на тому, що педагогічному керівникові важливо не тільки співпрацювати з учнем-дослідником, а також його батьками. По-друге, важливо більшу увагу звернути на підготовку учнів до написання до контрольних робіт із базових дисциплін і до публічного виступу-захисту наукового дослідження.

Заступник директора Євгенія Йосава ознайомила вчителів, як проходить ІІ обласний етап конкурсу-захисту та як оформити супровідну документацію до роботи.

Дякуємо і доповідачам, і педагогічним керівникам за співпрацю!

Координатор проекту Золотюк Л.Я.

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН