Завершилися обласні семінари-наради для педагогічних керівників науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України
Завершилися обласні семінари-наради для педагогічних керівників науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. У жовтні Житомирське територіальне відділення МАНу організувало чотири таких семінари-наради, фінальним із яких став семінар-нарада у наукових відділеннях літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства. Захід відбувся 27 жовтня на базі КПНЗ «Обласний центр НТТУМ».
На семінар-нараду прибули 30 педагогів: учителів-словесників, учителів музики, художньої культури, образотворчого мистецтва, директори та заступники директорів шкіл.
Учитель зарубіжної літератури житомирської школи № 36 імені Ярослава Домбровського Надія Повшедна запросила учасників семінару до літературної навколосвітньої подорожі та розповіла специфіку контрольної роботи з базової дисципліни «Світова література».
Про українську літературу, зокрема про рецепти, секрети та шляхи пошуку цікавої, оригінальної теми, авторів і художніх текстів, вела мову Сніжана Чернюк, кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Методист КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Лідія Малівська розповіла аудиторії, як бути оригінальним у науковому процесі та дослідженні, що є плагіат, компіляція і як відрізнити копірайт від копілефту.
Провести і написати наукове дослідження – це значний успіх, який також важливо належно оформити. Надія Миколаєнко, викладач кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка, дослідник редакторської справи, порадила педагогічним керівникам, наприклад, як коректно скорочувати, як уникнути змістових помилок і відповідно до вимог цитувати й оформити список літератури до наукової роботи тощо.
Директор КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» і віце-президент Житомирського територіального відділення МАНу Альбін Цалко наголосив на тому, що педагогічному керівникові важливо не тільки співпрацювати з учнем-дослідником, а також його батьками. По-друге, важливо більшу увагу звернути на підготовку учнів до написання до контрольних робіт із базових дисциплін і до публічного виступу-захисту наукового дослідження.
Заступник директора Євгенія Йосава ознайомила вчителів, як проходить ІІ обласний етап конкурсу-захисту та як оформити супровідну документацію до роботи.
Дякуємо і доповідачам, і педагогічним керівникам за співпрацю!
Координатор проекту Золотюк Л.Я.