Підсумки фестивалю "Крізь терни до зірок" 2016
Літературні польоти у космос: у Житомирі завершився ІІ обласний фестиваль-конкурс «Крізь терни до зірок»
«...Я зумію достатньо виразно побачити кратери на Місяці, супутники Юпітера та кільця навколо Сатурна. А коли-небудь, може, мені пощастить полетіти в космос на справжньому космічному кораблі», – мріяв юний герой роману «Помаранчева дівчинка» норвезького письменника Юстейна Ґордера.
Та учасники ІІ обласного літературного фестивалю-конкурсу «Крізь терни до зірок» уже винайшли спосіб наблизитися до Місяця, зірок, Сонця, інших планет і галактик – літературний і журналістський шляхи. 10 березня 2016 року завершився названий конкурс у житомирському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді.
Програма фестивалю-конкурсу передбачала заочне оцінюваня творчих робіт учнів (усього було подано 78 творів), очне оцінювання презентацій (твори представили 62 учасники). Окрім того, 10 березня учні взяли участь у космічно-літературній вікторині: потрібно було розгадати кросворд, що складався як із запитань про Всесвіт, так і про художню літературу. Тим часом керівники делегацій були запрошені на майстер-клас «Чайна церемонія: виготовлення святкового пакунка для сюрпризів».
Із космічною швидкістю поспішають поділитися своїми враженнями, а також пропонують поради журі фестивалю-конкурсу.
Аліна Дембіцька, журналіст, спорткор, член Асоціації спортивних журналістів України, член Національної спілки журналістів, учасник журі в номінації «Журналістика»:
– Кожна дитяча робота ІІ обласного літературного фестивалю-конкурсу «Крізь терни до зірок» у номінації«Журналістика» цікава по-своєму. Розгортала кожен «рукопис» із відчуттям, що це переможець(усміхається).
Найважче було не читати, а обирати з прочитаного найкраще. Хтось краще показав свій талант утексті, ідеї (реалізації творчого задуму), а хтось під час виступу (презентації). Журі оцінювали роботи за різними критеріями: культура мовлення, заголовок, розкриття теми тощо.
Хочеться підтримати кожного молодого автора, аби він не втратив бажання писати. Тож маю декілька порад для учасників на майбутнє: якщо не встигаєте до зазначеного терміну, не варто поспіхом дописувати матеріал і неодмінно надсилати його на конкурс цього року. Якщо ви хочете, щобиваша робота була яскравою, живою, динамічною, яка легко захоплюватиме увагу читача і не відпускатиме його до останньої сторінки, то краще попрацюйте над рукописом довше (шукайте різні джерела інформації: архіви, бібліотеки, коментарі очевидців тощо), вичитайте його як слід, дайте «відлежатися» і запропонуйте прочитати рідним ідрузям. Якщо вони в захваті від вашої роботи – сміливо подавайте її на конкурс. І пам’ятайте, що будь-який конкурс – це лотерея. Не перемогли цього року? Неодмінно переможете наступного!А загалом всі учасники – молодці! Гострих пер, цікавих ідей і натхнення!
Світлана Скачко, учитель української мови та літератури Коростишівської гуманітарної гімназії № 5 імені Тараса Шевченка, учасник журі в номінації «Поезія»:
– Кожен із учасників – це особливий Всесвіт. І всі вони подарували зоряну частинку своєї душі присутнім. Конкурсанти по-особливому, індивідуально розкрили своє розуміння космічного простору. Це були уявні подорожі, зоряні мрії і дивні сни, замальовки та навіть гумореска.
Фантазії учасників під час презентації творів не було меж. Вони демонстрували власні замальовки до творів, улюблені фантастичні іграшки, одягали зоряні костюми, дарували присутнім миттєвий вірш-подяку організаторам конкурсу.
Людмила Кицак, кандидат філологічних наук, викладач української мови, літератури та світової літератури Бердичівського педагогічного коледжу, член Національної спілки журналістів, учасник журі в номінації «Проза»:
– Оцінка творчості – це, мабуть, найскладніша справа у світі. Можна оцінити знання у якійсь галузі, уміння володіти усним чи писемним мовленням абоходінняна подіумі, а оцінити ідею, літературну задумку та її втілення неймовірно важко.
Діти, з якими нам пощастило сьогодні працювати, – уже сформовані оригінальні особистості, які стоять на сходинку вище, ніж їхні однолітки. Вони неординарні, несподівані, доброзичливі,а головне – талановиті. На очному етапі фестивалю-конкурсу стало зрозуміло, що ці учні не просто написали чергову творчу роботу для вчителя. Кожен із них по-справжньому переймається тими проблемами, які порушені в його оповіданні чи казці.
Думаю, такі конкурси дають змогу багатьом обдарованим дітям розкрити себе, зрозуміти, самозаглибитися й віднайти свій шлях, свої життєві орієнтири та цілі. Переконана, що про багатьох зі сьогоднішніх конкурсантів та лауреатів ми невдовзі почуємо як про успішних і реалізованих людей.
Варто додати, що величезна заслуга організаторів конкурсу, які працюють (часто понаднормово) заради дитячої усмішки, щирого «дякую!» чи іскорок в очах учасників. Така справа і почесна, і необхідна.
Упевнена, що тільки сьогодні Всесвіт отримав шалений заряд позитивної енергії від нашого Житомира, у якому акумулювалися думки дітей і дорослих, які щиро вірять у чудо.
Довідково.
ІІ обласний літературий фестиваль-конкурс «Крізь терни до зірок» – новий захід КПНЗ «Обласний центр НТТУМ». Відбувається другий рік поспіль: у 2015-му році минув як заочний, у 2016-му – проведений у два етапи, заочний і очний.
До участі у фестивалі-конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх і вихованці позашкільних навчальних закладів від 6-ти до 18-ти років, які активно займаються творчою діяльністю і є переможцями районних (міських) заходів такого напрямку.
Конкурс передбачає диференціювання учасників на такі вікові категорії: молодша – діти 6–12 років; старша – діти 13–18 років.
На фестиваль-конкурс учасники можуть подати свої твори у такі номінації:«Проза»,«Поезія»,«Журналістика».
Координатор фестивалю-конкурсу Людмила Золотюк.
Протоколи особистих результатів у номінаціях за віковими категоріями:
Молодша:
Старша: