Підсумки конкурсу читців

prev next

23 квітня цілком можна назвати літературним. Це і Всесвітній день книги й авторського права, день народження Вільяма Шекспіра. І для комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради цей весняний день теж виявився історичним.

Уперше в обласному центрі творчості відбувся обласний конкурс читців «Троянди і виноград», присвячений 120-річчю від дня народження Максима Рильського, як один із заходів у рамках літературно-мистецького свята «Романівська весна».

Учасниками заходу стали учні, які перемогли у І відбірковому етапі міст і районів Житомирської області. Так конкурсантами фінального обласного етапу стали 36 школярів (із 10 районів і 4 міст області) у трьох вікових категоріях: молодша (7–10 років включно); середня (11–14 років включно) та старша (15–18 років включно).

Відповідно до умов участь у такому конкурсі передбачає як декламацію (виразне, художнє виконання) творів Максима Рильського, так презентацію художньо-сценічних композицій, створених за творчістю митця. Для декламації чи презентації учні мали можливість на свій розсуд вибрати або вірші, або переклади митця. Схоже, вірші Максима Рильського юним читцям, як показує літературний репертуар конкурсу, подобаються більше. Серед усіх дітей чи не найпопулярнішим був твір «Шопен».

Кожен виступ був по-своєму яскравий та оригінальний. Дітям не тільки вдалося в емоційному плані «оживити» голосом, жестом, порухом літературні та перекладні твори Максима Рильського, а й таки впустити настрій у глядацький зал: меланхолійний чи піднесений, спокійний чи занепокоєний; викликати усмішку на обличчі чи пройняти до серця, до сльози. Крім того, багато художніх номерів читців були доповнені, більше – оздоблені музикою, візуальним рядом, художніми деталями, танцем і навіть весняним танцювальним обрядом, що збагачувало сприйняття творів митця, відкривало в них інші сенси, відмінні від прочитаного тексту з книги. Так конкурс читців перетворився на справжнє святкове мистецьке дійство.

Координатори проекту – Наталія Пантус, Людмила Золотюк

Протоколи особистих результатів у вікових категоріях:

- молодша;
- середня;
- старша.

Протокол командних результатів

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН