Підсумки конкурсу-захисту у науковому відділенні "Літературознавства, мистецтвознавства та фольклористики" 2016

prev next

21 учень став переможцем обласного конкурсу-захисту МАН у відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство»

Триває обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

19–20 лютого 2016 у Житомирському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді зібралися 68 юних дослідників художньої літератури, мистецтва та фольклору. Цього року учні змагалися у таких секціях, як: «Літературна творчість», «Українська література», «Зарубіжна література», «Мистецтвознавство» та «Фольклористика». Найбільш популярними серед молодих науковців стали секції «Українська література» (на заочне оцінювання подано 25 робіт), «Мистецтвознавство» (відповідно, 16 робіт) і «Зарубіжна література» (13 робіт).

За результатами конкурсу-захисту у цьому науковому відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» визначився 21 переможець. Із них п’ятеро учнів знову захищатиме свої наукові роботи і представлятиме Житомирську область на всеукраїнському етапі у Києві цієї весни.

Ілона Михніцька, учениця 10-го класу Денишівської школи імені В. Г. Бондарчука, набрала у секції «Літературна творчість» 85,67 балів і здобула І місце. Авторка представила на розгляд журі й інших учнів-конкурсантів поетичну збірку «Душа, наповнена любов’ю». Галина Марчук, письменниця, у своєму відгуку так написала про творчість Ілони: «Знаєте, в поезії юної авторки є щось магічне, бо я, котра старша за неї більш ніж вчетверо, була зачарована її ліричним героєм. Мабуть, він змальований із життя і образу самої авторки, бо і реальний, і фантастичний, і повний любові до всього земного, і блукає десь високо в небі, шукаючи господнього благословення». Педагогічний і науковий керівник юної поетеси – Лариса Вербило, учитель української мови та літератури денишівської школи імені В. Г. Бондарчука.

Учениця 10-А класу житомирської школи № 28 імені гетьмана І. Виговського Тетяна Милашевська – переможниця у секції «Зарубіжна література» (97,90 б.). У її літературознавчому дослідженні розглянуто і проаналізовано особливості функціонування та шляхів трансформації традиційних функціонально-семантичних опозицій у контексті постмодерністської поетики в романі «Колекціонер» Дж. Фаулза. Як зазначає педагогічний керівник, учитель зарубіжної літератури, Олена Борківська, «найбільш цікавим у роботі, а разом із тим і важким, – є спроба систематиції можливих варіантів деконструкції бінарних опозицій у романі, де учениця висуває свої гіпотези стосовно гри, автоської інтерпретації традиційних антиномій у творі англійського митця».

Наталія Степаненко, учениця 11-А класу житомирського ліцею № 25, виграла у секції «Російська література» (90,83 б.) і теж готується до всеукраїнського етапу конкурсу-захисту. Учениця вивчає «Жіночу поезію Срібного віку» на прикладі творчості найбільш яскравих представниць цього поетичного явища – А. Ахматової та М. Цвєтаєвої. Зацікавлює один із висновків наукової роботи Наталії: «У цей час (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)виникає чимало літературних течій, а також таке поняття, як жіноча лірика, і вперше жінки-поети виступають нарівних із чоловіками на поетичній арені». Допомогали учениці вести дослідження Любов Цибульська, учитель вищої категорії, учитель-методист ліцею № 25, і Олена Прищепа, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри іноземних мов ЖНАУ.

Олександра Шуст, учениця 11-го класу Житомирської гуманітарної гімназії № 1, стала першою у секції «Фольклористика», із дослідженням «Релікти тотемного культу в українському фольклорі (на матеріалі текстів весільних та колискових пісень)» (89,52 б.). У цій роботі здійснена спроба дослідити систему зообразів родинної лірики й описати взаємозв’язків тотемістичних уявлень з образною системою народних пісень. Педагогічний керівник – Олена Шуст, учитель української мови та літератури Житомирської гуманітарної гімназії № 1, а науковий – Оксана Савенко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українського літературознавства та компаративістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.

У секції «Мистецтвознавство» найкращою науковою роботою визнано «Мистецька спадщина Олеся Бердника та її роль у сучасній українській культурі» учня 11-го класу житомирської школи № 28 імені гетьмана І. Виговського Арсена Поліщука (87,00). Об’єктом дослідження Арсен вибрав мистецьку спадщину Олеся Бердника. Автор визначає специфіку творів митця. Стверджує, що за тематикою вони пов’язані з його літературними творами. Основною темою є опис його концептів «Красивої квітки» та ін. А також є цикли картин про присутність Божого начала (тема Творця Всесвіту) і впливу Космосу на людство (космічна тематика). «Його картини гармонійні, цікаві за колоритом», – характеризує Арсен полотна О. Бердника.

Педагогічний керівник роботи – Яніна Глінчевська, учитель зарубіжної літератури, учитель вищої категорії, учитель-методист житомирської школи № 28 імені гетьмана І. Виговського; науковий – Олена Свінціцька, кандидат філософських наук, старший викладач кафедри редагування та основ журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Протоколи оцінки особистих результатів:
науково-дослідницьких робіт
навчальних досягнень з базових дисциплін
захисту науково-дослідницьких робіт

Підсумкова оцінка

Опитування

Вітаємо!

foto
Вітаємо з початком нового навчального року!
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН