Підсумки турніру "Юний хімік" 2013
17 – 18 вересня відбувся 15-й обласний турнір юних хіміків у Житомирському обласному центрі науково-технічної творчості.Чотирнадцять команд взяло участь у турнірі. Перемогу здобули коростишівські «Протони». Друге місце поділили між собою коростенська команда «Динаміт» і житомирська команда «Спудей». Третю переможну сходинку посіли теж дві команди – «Звягель» із міста Новоград-Волинський і «Реактив» із Чуднівського району.
Детальніше про цей турнір розповідає методист центру Юлія Кеснер:
– Цьогоріч найактивнішими виявилися Коростишівський, Чуднівський райони, містаНовоград-Волинський,Коростень,Житомир.Їхня перевага була помітна вже на початку турніру. Турнір юних хіміків показав, зокрема, високі знання учнів Коростишівського району, які посіли перше місце. Цей факт підтверджує, що не тільки міські школи можуть дати хороші знання, а й районні.
Турнірні питання з хімії «вибіркові», більш поглиблені. Щоб відповісти на них, варто систематично, за принципом ланцюгової реакції вивчати хімію зі 7-го класу. Учні, які беруть участь у турнірі, переважно 10-, 11-класники з відповідним багажем хімічних знань, зокрема набутих у процесі підготовки до турнірів.Турнір юного хіміка може сприяти учням підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання, згодом – вступу у вищі навчальні заклади. Крім того, такі знання можуть стати рушійною силою для розвитку хімії як науки.
Турнір корисний не тільки для учнів, а й для педагогів. Адже рівень знань учнів –це рівень умінь учителя. Передати знання з хімії, викликати в учнів інтерес до цих знань удається не кожному педагогу. Тому такізмагання спонукають учителя урізноманітнити методику навчаннята надихають його до плідної співпраці з учнями.
Команді, яка буде захищати нашу область на Всеукраїнському турнірі юних хіміківу Полтаві,бажаємо бути сміливими, наполегливими, рішучими! Ми віримо у вашу перемогу!
І традиційно подію коментують самі учасники турніру.
Тамара Рудик, команда «Реактив» Чуднівського району:
– Я вже була учасником турнірів із хімії, біології, фізики у 2012 році, а у цьому році – з хімії, географії, ще планую потрапити на турнір із фізики. Такі події допомагають набути впевненості в собі, поспілкуватися на різні теми з друзями, з учасниками інших команд, розширити свій кругозір.
Коли готувалася до турніру, проводила вдома досліди: намагалася удосконалити старі рецепти невидимих чорнил. Цих рецептів існує багато. Їх використовували римські, китайські імператори, Володимир Ленін, німецька розвідка під час Другої світової війни. Зараз у лабораторіях учені працюють над таким ще ноу-хау – невидимим чорнилом на основі бактерій. Правда, це чорнило залишається не практичним поки що. А ті старі чорнила нині можна використати для вечірок, для романтичного листування.
Хімія теж допомагає мені у побуті. Наприклад, часом телефонує мама з магазину, запитує, що означають ті чи ті складові на етикетках харчових продуктів, і я їй пояснюю.
Віра Леонідівна Царук, наш учитель хімії, зацікавила мене своїм предметом. Сьогодні вона приїхала з нашою командою. Віра Леонідівна бореться за учнів. Якщо ти хочеш знати хімію, вона все зробить, щоб ти мав хороші знання, уміння та навички. Їй можна навіть посеред ночі телефонувати та запитувати про хімію :).
Наталія Бортовська, команда «Реактив» Чуднівського району:
– У 2012 році я побувала на турнірі з хімії й історії. Мені сподобалося, тож знову я захотіла спробувати мої сили в цій грі, знову побачитися зі знайомими, друзями.
Учений-хімік, який найбільше мені запам’ятався, – Дмитро Менделєєв. А на турнірі з хімії несподіваним для мене було дізнатися про «картопляну батарею». Виявляється, з овочів і фруктів можна добути дешеву й альтернативну енергію.
Я не збираюся відмовлятися повністю від хімії, для мене вона як цікаве хобі, але віддаю перевагу гуманітарним наукам. Хочу знати різне, спробувати щось нове та випробувати свої сили у різних предметах. І на турніри варто їхати, щоб спілкуватися, щоб навчитися виступати перед аудиторією, знаходити спільну мову з співрозмовниками.
Протокол командних результатів