Підсумки фестивалю "Молодь обирає здоров'я" 2015
29 квітня відбувся VIII обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я» на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»
«Час змінювати статистику, аби 100 % молоді обирали здоровий спосіб життя», – закликає команда «Енергія» з Коростеня на сцені.
«Енергія» – одна з команд-учасниць фестивалю. Усього таких команд – 16 із 3 міст та 13 районів Житомирської області, яких об’єднує одна ідея – здоровий спосіб життя. Учасники стараються представити переваги такого життєвого стилю у піснях, танцях, спортивних номерах.
Влад Білошицький уже навчається у Криворізькому коледжі Національного авіаційного університету, має стати авіамеханіком. Така професія вимагає спортивної підготовки: «Варто бути у формі, – каже хлопець. – І взагалі треба в житті чогось досягати, а для цього потрібна сила волі». Спочатку Влад ходив на легку атлетику в ДЮСШ. А потім заохотили друзі ходити в «качалку», займається бодібілдінгом два роки. Бодібілдінг не тільки тренує силу волі, а й вимагає її. «Не піду гуляти, якщо пора лягати спати. Маю також дотримуватися режиму харчування», – пояснює Влад. Хлопець витрачає багато грошей на спорт. Через секунду всміхаючись уточнює свої слова: «Всі гроші». Однак упевнений, що хочеш чи не хочеш, а спорт – «нада»: «Це як зуби чистити».
Фестиваль Влад рекомендує «винести» на ширшу аудиторію: більше розповідати про нього у мас-медіа чи навіть проводити як вуличний фестиваль. Тоді, можливо, котрийсь безхатченко, побачивши виступи дітей, схаменеться і почне нове спортивне життя.
Владлена Тарасюк – десятикласниця Коростенського міського ліцею. Дуже тендітна. Казковий макіяж створює їй образ доброї феї. Із шести років займається бальними танцями. Танцює й одна, і в парі, під різну музику, але часто під латиноамериканську. Бажання танцювати виникло завдяки телепередачам: «Потім почала тренуватися вдома. Мама помітила це і запропонувала записати мене на заняття з танцю», – розповідає Владлена. Без спорту і танцю гірше себе почуває, втрачається тонус. Дівчина має намір навчатися у медичному виші, але танці зберігатиме як хобі. Тим людям, у яких із спортом «не складається», радить налаштуватися на позитивний результат, а також: досягати мети, бути наполегливим і не зважати на перешкоди.
Відкритий до діалогу Руслан Кошаров завершує другий курс Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка, спеціальність – народне хорове мистецтво, хормейстер. Його спортивні смаки – кік-бокс, гімнастика, турніки, бруси. «Це видовишно, мені подобається», – коментує Руслан. Окрім того, мило додає, що пише вірші.
Руслан до шкідливих звичок зараховує лінь, яка «заважає розвиватися». Себе називає лінькуватим, особливо вранці, коли пора йти на пари, але каже: «Я кожен день борюся з лінню. Опанувати лінь – це перемога над собою».
Хлопець устиг побачити більшість виступів інших учасників фестивалю. Хвалить: «Усі молодці. Кожна команда по-своєму робить свій внесок. Ми – всі тут одне ціле, одна команда».
Сонячну Марину Яндюк, шестикласницю Новоборівської гімназії Володарсько-Волинського району, забираю на коротку розмову зі сцени відразу після виступу. Хоч у школі бере участь у різних концертах, але Маринка дебютувала на цьому фестивалі. Після сцени почувається краще, хвилювання поступово минають, каже, «як камінь з душі впав». Дівчинка відчуває радість і щастя: «Я рада, що мене сюди запросили, не залежить, який буде результат».
Щоби бути здоровою, Маринка робить зарядку і старається менше їсти фаст-фуду. Улюблена гра – піонер-бол. Разом із іншими дітьми любить грати в інші ігри з м’ячем.
На запитання, як такий фестиваль може бути корисним, учасниця відповідає: «Фестиваль допомагає зрозуміти, що людині варто займатися спортом, не палити – вести здоровий спосіб життя».
Людмила Золотюк
Протоколи особистих результатіву номінаціях:
- фотографії;
- плакати;
- вікторина;
- мінікомпозиція.