Підсумки фестивалю-конкурсу читців 2016
25 травня 2016 року відбулася найпоетичніша, найатмосферніша, найемоційніша, найартистичніша най-найподія для учнів – ІІ обласний фестиваль-конкурс читців, присвячений творчості Лесі Українки. Місце зустрічі учасників, педагогів, рідних і друзів учнів – житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
В урочистостях відкриття фестивалю неабияку роль зіграв Соціально-інтерактивний «Театр життя». Акторки театру Дар’я Рудніцька, Анастасія Рашко та Вероніка Свінціцька представили на сцені виставу, створену на основі творчості сучасних українських авторів. Аматорський театр-студія «Берегиня» надіслав також свій театрально-літературний відеопривіт.
У вітальному слові директор центру Альбін Цалко пожартував, що він не зміг би так читати вірші, як їх декламують діти.
Цього року головною героїнею фестивалю-конкурсу читців було обрано Лесю Українку. В наш час про цю авторку так чи так чув кожен. Однак Микола Драй-Хмара писав, що Лесю Українку мало розуміли або й зовсім не розуміли її сучасники, тодішнє суспільство не помітило її сповна. Тож одне з художніх завдань фестивалю-конкурсу – разом із учнями яскравіше відкрити для себе і для інших учасників події словесну творчість цієї видатної постаті в українській культурі та мистецтві, шукати настрій у її поетичних чи драматичних текстах і передати його голосом, поглядом, жестом, у котрійсь деталі, рухом на сцені.., і відповідно, пропонувати різні настроєві інтерпретації.
Під час фестивалю-конкурсу таких індивідуальних і творчих бачень було представлено на розгляд журі та публіки у 31-му виступі учнів. Так, саме на розгляд публіки теж. Тому що кожен учень-учасник заходу отримав право проголосувати у своїй віковій категорії за той виступ, який найбільше сподобався, окрім свого, звичайно. Виконавці, які у такий спосіб набрали найбільшу кількість голосів, були відзначені дипломами фаворитів глядацьких симпатій. До того ж, Інна Палько, учасник журі та керівник Соціально-інтерактивного «Театру життя», голова громадської організації «Інститут креативних інновацій» відзначила ще трьох учнів дипломами «Театру життя» у спеціальних номінаціях і сувенірами для власної творчості. Певна річ, учасники отримали як дипломи І–ІІ ступенів, дипломи учасників, так і дипломи перших у командному заліку.
Упродовж заходу керівники делегацій у час перерв могли завітати до Тетяни Кирилюк на майстер-клас «Квіти для чарівної панянки» і зовсім просто та швидко створити для себе чи в подарунок прикрасу з тканини.
Журі фестивалю-конкурсу зазначило, що їм працювалося нелегко, бо чимало дітей справді мають задатки і здібності до сценічного читання, акторства, тому вони всі кращі та найкращі. Так виникла надзвичайна рідкісна та радісна ситуація: у двох вікових категоріях, середній і старшій, дипломи ІІ–ІІІ ступенів не були вручені. Адже всі учасники здобули абсолютні та перші місця. Тож тепер дуже важливо знайти разом із педагогами шляхи, аби підтримати ці таланти і щасливо розвинути їх.
Довідково. Перший обласний конкурс читців «Троянди і виноград», присвячений 120-річчю від дня народження Максима Рильського, відбувся у квітні 2015 року як один із заходів у рамках літературно-мистецького свята «Романівська весна».
Участь у такому конкурсі передбачає декламацію художніх творів.
До участі у конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів, учні (студенти) відповідного віку професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації.
Усі учасники фестивалю-конкурсу розподіляються на такі вікові категорії: молодша (7–10 років включно); середня (11–14 років влючно); старша (15–18 років включно).
Координатор фестивалю-конкурсу – Людмила Золотюк.
Протоколи особистих результатів за віковими категоріями: