Підсумки виставки-конкурсу Іграшковий дивосвіт" 2016
Дитяча іграшка ... Ні, не та, з якою грає, заливаючись дзвінким сміхом, малятко. І не той жаданий об'єкт, який тато запримітив у нещодавно відкритому автосалоні ... Це іграшки, створені дітьми власноруч. Ви пам'ятаєте вашу іграшку, ту єдину, дивлячись на яку досі виникає солодке розчулення? Адже і зараз так хочеться взяти її в руки, притиснути до грудей міцно-міцно, закрити очі і поринути у світ свого дитинства. Ви знову відчуєте атмосферу дитячої безтурботності і доброти, що оточувала вас. Ви на кілька хвилин забудьте про свої нескінченні справи і розчиніться в морі приємних спогадів. А стара іграшка, тепла і пухнаста, може бути неабияк пошарпана, здасться такою рідною і близькою ... І так захочеться розповісти їй про те, що відбувається у вашому житті, і про ту малятку, яка тихо грає в дитячій кімнаті вже зі своїми іграшками ... У такі хвилини ми посміхаємося і думаємо: «Боже мій, як давно це було!». І на серці стає трошки сумно тому, що самий чудовий період життя змінився іншим, можливо, не менш чудовим, але все ж іншим – дорослим і серйозним. А нам, таким діловим і відповідальним, вже здається безглуздим піддаватися спалахам хвилинної слабкості під назвою «дитячі спогади». Ще не здогадалися, про що йдеться.? Тоді я Вам поясню.
У вівторок-середу, 14-15 червня 2016 року, на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради вже вдруге відбулася обласна виставка-конкурс «Іграшковий дивосвіт». Не дивлячись на розпал літніх канікул, на виставку-конкурс прибуло 50 учасників у складі 18 делегацій із 4 міст та 14 районів області.
Діти представляли свої роботи у таких номінаціях:
– М'яка іграшка – іграшки у вигляді різноманітних тваринок, виготовлені учасником власноруч з штучного хутра, оксамиту, плюшу, фетру та інших тканин і набивного матеріалу: синтепону, синтепуху, поролону та ін.;
– Сувенірна іграшка – розглядаються іграшки, виготовлені учасником власноруч з: глини, дерева, соломи, лози, трави, сиру та ін. матеріалів. Іграшки з глини: свищики-птахи, баранці, коники, бички, цапки, «барині» та ін. Іграшки з соломи: брязкальця ромбічної форми, брязкальця у формі кулі, тарахкальця, бички, олені, коники, птахи та ін. Іграшки з лози: дитячі меблі, коники, брязкальця, тарахкальця та ін. З дерева: дитячі меблі, коники, цапки, візки, дитячий посуд та ін. З сиру: коники, цапки, вершники, птахи та ін. З трави: птахи, коники, олені, та ін.
– Маріонетка – це різновид іграшки, яка приводиться в рух людиною-ляльководом за допомогою ниток, прикріплених до кінцівок ляльки. Розглядаються іграшки, виготовлені учасником власноруч з картону, фанери, тканини та ін. матеріалів;
– Народна лялька – це ляльки, виготовлені учасником власноруч з різних видів матеріалів: тканини, глини, соломи, трави, очерету, кори, початків кукурудзи та ін. Це ігрові ляльки, ляльки-обереги, обрядові ляльки;
– Авторська лялька – художня лялька, створена конкретним автором, яка є унікальним, продуманим до найменших подробиць образом, ручною роботою, з використанням найрізноманітніших матеріалів і авторських прийомів.
Програмою виставки-конкурсу передбачалося виконання практичного завдання та захист роботи, виконаної в домашніх умовах. За підсумками двох «випробувань» призові місця отримали:
У номінації «Авторська лялька»
Абсолютним переможцем стала Тетяна Топінко, учениця 5 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 м. Новоград-Волинського, вихованка Новоград-Волинського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
А перші місця у даній номінації здобули:
– Дарина Мельник, учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 м. Житомира, вихованка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді;
– Анна Ісмаілова, учениця 8 класу Андрушівської гімназії, вихованка Андрушівського будинку дитячої творчості;
– Єлизавета Лисканюк, учениця 8 класу Баранівської гімназії;
– Євгенія Риданова, учениця 8 класу Червоноармійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованка Червоноармійського будинку дитячої творчості.
У номінації «Народна лялька»
Абсолютним переможцем стала Уляна Чепис, учениця 10 класу Житомирського міського колегіуму, вихованка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
А перші місця у даній номінації отримали:
– Дарина Кищак, учениця 9 класу Червоноармійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованка Червоноармійського будинку дитячої творчості;
– Ніка Пернарівська, учениця 11 класу Коростишівської гуманітарної гімназії № 5, вихованка Коростишівського будинку дитячої творчості;
– Анастасія Деюн, учениця 11 класу Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новоград-Волинського району, вихованка районного центру творчості, спорту та туризму учнівської молоді.
Спеціальним дипломом за збереження народних традицій журі відзначило роботу Вікторії Мельниченко, ученицю Коростишівського педагогічного коледжу, вихованку Радомишльського будинку дитячої творчості.
У номінації «Сувенірна іграшка»
Абсолютним переможцем у номінації «Сувенірна іграшка» стала Катерина Пархоменко, учениця 10 класу Киянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новоград-Волинського району, вихованка районного центру творчості, спорту та туризму учнівської молоді.
Перше місце отримали:
– Денис Болтенко, учень 7 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Житомира, вихованець Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді;
– Оксана Тимченко, учениця 7 класу Андрушівської гімназії, вихованка Андрушівського будинку дитячої творчості.
У номінації «Маріонетка»
Абсолютним переможцем став Костянтин Паламаренко, учень Радомишльського ліцею, вихованець Радомишльського будинку дитячої творчості.
Перше місце зайняла Софія Масан, учениця 6 класу Чижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоград-Волинського району, вихованка районного центру творчості, спорту та туризму учнівської молоді.
У номінації «М’яка іграшка»
Абсолютним переможцем стала Юлія Бабич, учениця 7 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21 м. Житомира, вихованка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді;
Призові місця у даній номінації отримали:
– Анна Діяшкіна, учениця 4 класу Стрижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любарського району;
– Вікторія Дудар, учениця 4 класу Бабушківської ЗОШ І-ІІ ступенів, Чуднівського району, вихованка Чуднівського районного будинку школяра;
– Анастасія Войнович, учениця 8 класу Коростишівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей інформаційних технологій», вихованка Коростишівського будинку дитячої творчості.
Спеціальним дипломом за оригінальність журі відмітило роботу Дарини Олійник, учениці 6 класу Червоноармійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованку Червоноармійського будинку дитячої творчості.
Результати командної першості ІІ обласної виставки-конкурсу «Іграшковий дивосвіт» визначилися наступним чином:
І місце – м. Житомир (455,5 балів);
ІІ місце – Новоград-Волинський район (440,0 балів);
ІІІ місце – Коростишівський район (401,5 балів).
Наші спогади про дитинство – найцінніше і найсокровенніше, що залишиться з нами протягом усього життя, а колись, такі ж спогади будуть і у наших дітей, і тільки від нас залежить, як вони будуть згадувати своє дитинство. А тому бережіть пам'ять, даруйте радість своїм дітям, неодмінно уявляючи, наскільки дорогі їм ті іграшки, з якими вони грають. Недарма кожна дитина так солодко засинає, ніжно обнявши маленькими ручками велике, пухнасте диво ... Отож, творіть і не зупиняйтеся на досягнутому. Успіхів і подальших перемог.
Протоколи особистих результатів у номінаціях:
авторська лялька
маріонетка
м'яка іграшка
народна лялька
сувенірна іграшка
Протокол командних результатів