Підсумки виставки-конкурсу "Скарбниця майстерності" 2014
Обласна виставка-конкурс «Скарбниця майстерності» відкрила цикл художньо-декоративних заходів у новому календарному році Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. «Скарбниця майстерності» вже вшосте відбулася 24–25 січня на базі обласного Центру творчості. Взяти участь у конкурсі-виставці прибуло 94 учні різних класів, а кількість делегацій становила 25.
Виставка-конкурс «Скарбниця майстерності» передбачає пошук і підтримку обдарованої учнівської молоді, виховання в неї естетичного смаку та розвиток художньо-творчих здібностей, розвиток творчої активності учнів у відродженні народних ремесел, традицій та обрядів, стимулювання прикладної майстерності учнів.
Перша особливість «Скарбниці майстерності» та, що творчі роботи учасників виготовлені з природних матеріалів: дерева, соломки, лози, листя, квітів, плодів дерев тощо. Відповідно до матеріалу-основи сформовані напрямки конкурсу-виставки: «Вироби з дерева» (секції – «Художнє різьблення» та «Художнє випилювання»), «Вироби зі соломки та лози» та «Вироби з листя, квітів, плодів дерев та іншого природного матеріалу» (секції – «Настінні панно» і «Просторові композиції»). За умовами виставки-конкурсу учні представляють свої творчі роботи, захищають їх та виконують практичне завдання.
Світлана Боброва– учениця 11 класу Вакуленчуківської школи Чуднівського району, вихованка гуртка «Світ мистецтва» Чуднівського Районного будинку школяра (керівник гуртка – Оксана Михайлівна Семенюк). На конкурсі-виставці Світлана представила картину-портрет «Ти – вічна загадка», виготовлену із засушених пелюсток троянд, рудбекії, водозбору, листків осокору. Авторка розповідає:
– Для своєї роботи я вибрала техніку пресованої флористики – ошибана.
Квіти і жінка такі схожі! Природа кожну з нас нагородила природною красою, яку тільки треба розгледіти. Кожна жінка індивідуальна, кожна красива. Ми можемо ретельно приховувати свою красу за невмілим макіяжем, поганим настроєм, невідповідним одягом… Мода може диктувати все, що завгодно, – справжня жіноча краса захоплює своєю первозданністю. Саме про це, про чисту, справжню красу, вам найкраще розповість малюнок. Митець – не чарівник. Він не творить дива, він просто вміє бачити, бачити, так би мовити, «третім оком» у звичайних листочках, квіточках, гілочках художні образи.
Картина «Подарунок Нептуна» створена з риб’ячої луски та кісток. Її автор – Яна Дідківська, учениця 8 класу середньої загальноосвітньої школи Коростенського району.
– На створення цієї роботи мене надихнула випадковість, – розказує Яна творчу передісторію.– Мій тато працює на водоймі, часто доводиться мати справу з рибою, прибирати кістки чи луску. Одного разу залишки риби на столі дивним чином набули обрисів квітки.
Потім в Інтернеті я побачила роботи з природних матеріалів, представлених на виставці в Київському будинку природи. Мене зачарували роботи майстрині Олени Журавської. Захотілося і самій створити щось схоже.
Євген Червотокнавчається у 7 класі школи № 22 м. Житомир, також відвідує гурток «Різьблення по дереву» Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. На виставку-конкурс учень привіз потішну карусель із дерева.
– Найбільший атракціон «Каруселі» знаходиться у Стокгольмі, його висота сягає 121 м, – ділиться цікавими фактами Євген. – Я не маю можливості відвідати Стокгольм, тож вирішив, що власними руками створю «Веселі каруселі» під час занять у гуртку «Різьблення по дереву». Допомагав мені мій керівник гуртка Ігор Васильович Заєць.
Перебираючи багато малюнків та різних статей у журналах, книг, я вирішив, що мої «Веселі каруселі» не будуть схожими на інші роботи, а будуть творчими, кольоровими, прикрашеними. Щоби задобрити символ 2014 року, для каруселей було обрано силует коня, але не одного, а різних. Це і весела зебра, довгогриві скакуни, впертий віслюк, а також інші тварини.
Максим Гедз– учень ІІ курсу Житомирського технологічного коледжу та вихованець гуртка «Бісероплетіння» Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник гуртка – Наталія Федорівна Пантус). Максим створив ікебану «Приємні спогади» з таких рослин, як: лагенарія, троянди, гілки метільника, тимофіївки, комиша; щітник, барбарис, миколайчики, листків магнолії та сакури…
– Ікебана – це прекрасна, ні на що не схожа прикраса. Можливо, засушеним рослинам і не вистачає свіжості та ніжності щойно зрізаних квітів, але вишукані композиції із засушених рослин будуть радувати нас довгий час.
Моя конкурсна робота називається «Приємні спогади». Ця назва розкриває суть роботи, бо всі рослини нагадують певні життєві моменти: свіжа травнева зелень віття тимофіївки, метільника, комишу – про весну; квіти троянди – про святкові та урочисті життєві події; лист магнолії – про кримські подорожі, Закарпаття; трава щітника – про грибний рік, а от барбарис та лагенарія про осінні щедрі та барвисті дні.
Діана Повшеднанавчається у 7 класі Баранівської гімназії та є вихованцем Баранівського міського Будинку дитячої творчості (керівник гуртка – Тетяна Григорівна Бенкіна). Улюблені квіти дівчинки – лілії.
– Я вирішила відобразити свою улюблену квітку в техніці мозаїка з яєчної шкарлупи.
Про символіку лілій Діана може розповісти чимало:
– Про лілію було складено багато історій, міфів і легенд. Вона – символ надії в стародавній Греції, миру та чистоти – на Русі, а у Франції ці квіти означали милосердя, співчуття та правосуддя. Раніше ніж грекам лілія була відома персам, у яких навіть столиця називалася Суза – «Місто Лілій».
Навіть побажання благополуччя звучало так: «Хай твоя дорога буде встелена трояндами та ліліями».
Протоколи особистих результатів в напрямку "Вироби з дерева":
Художнє різбярство
Художнє випилювання
Протоколи особистих результатів в напрямку "Вироби з листя, квітів, плодів дерев":
Настінні панно
Просторові скульптури
Протоколи особистих результатів в напрямку "Вироби з соломки та лози":