Підсумки виставки-конкурсу "Декоративний розмай" 2015
Україна багата своїми звичаями, традиціями, ремеслами, які є безцінною духовною скарбницею українського народу. Це і декоративний розпис, який являє собою світ краси і поетичного осмислення навколишньої природи, у якому різні орнаментальні мотиви поєднуються із зображенням рослин, тварин і людей, які є як реальними, так і народженими творчою уявою та фантазією народних художників. Бісерне рукоділля- одне із самих улюблених і модних видів народного рукоділля, яке доступне всім. Бісером прикрашають одяг і предмети сучасного інтер'єру, з нього виготовляють чарівні прикраси та аксесуари. Світ бісеру можна порівняти з казковою країною, де набираються радості, доброї енергії і настрою на довгий час. В наш час великою популярністю користуються вироби з глини, тіста, пластиліну. Ці вироби не лише зберігають минуле, вони змінюються та розвиваються разом з людством. З'являються новітні технології та матеріали, змінюється життя людей, а маленькі шматочки глини, зігріті дбайливими руками майстрів, вбирають в себе почуття та настрої і нібито оживають, перетворюючись на чарівні глечики, горщики, панно та веселі дрібнички. Квіти, і створені з них художні композиції, завжди викликають у людей захоплення і радісні емоції, бажання самому творити красу. Перевага штучних квітів в тому, що вони довговічніші ніж живі, а створені з них композиції тривалий час будуть тішити погляд, додавати гарного настрою.
27-28 листопада 2015 року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради проведено 1 обласну виставку-конкурс декоративно-прикладної творчості «Декоративний розмай». У заході взяли участь 22 делегації із 18 районів та 4 міст Житомирщини в складі 89 учасників та 22 керівників делегацій.
На розгляд журі конкурсні роботи були представлені в 6 номінаціях: розпис по дереву, розпис на склі, розпис на тканині, бісероплетіння, ліплення та штучні квіти.
Відповідно до програми виставки-конкурсу учасники представляли виготовлені власноруч вироби, виконували практичне завдання і вміло захищали свої роботи. Журі відмітили високий рівень виконання конкурсних робіт, завершеність та практичну спрямованість виконання практичних завдань і гарну підготовку до захисту всіх учасників виставки-конкурсу. На конкурсі панувала справжня творча атмосфера, під час якої учасники поринули у світ прекрасного, мали змогу відчути радість спілкування, побачити зразки кращих робіт серед конкурсантів.
Протоколи особистих результатів у номінаціях:
бісероплетіння
штучні квіти
ліплення
розпис на склі
розпис на тканині
розпис по дереву