Підсумки виставки-конкурсу "Паперовий світ" 2015
«Паперовому світу» -10 років!
«Мене направила до вас країна десятиліття, а запрошення приніс на крилах паперовий журавлик. Я росла, набиралася сили, розуму, досвіду, знань. Нещодавно мені виповнилось 10 років і я завітала на свято щоб привітати вас першим ювілеєм і побажати щоб паперові аркуші у ваших руках проживали чарівне перетворення» - такими словами розпочалося урочисте відкриття 10 обласної виставки-конкурсу «Паперовий світ».
Десять років для заходу це досить гарний вік. Ця дата свідчить про те, що такий захід має право на життя. А життя у нього дуже гарне, кольорове, змістовне. Життя цього конкурсу – це втілення дитячих мрій, фантазій, творчих задумів.
«Паперовий світ» незвичайний за змістом та наповненням. Він консервативний і демократичний водночас, адже тут гармонійно поєднано традиційні напрямки і нові мистецькі течії. В ньому мирно співіснують, вдало доповнюючи, підкреслюючи неповторність один одного: українська витинанка і японське оригамі; класична паперопластика і квілінг; різноманітні мотиви аплікаційних творчих робіт від рванки до журнальної аплікації і вишуканого декупажу. Ми стали свідками перетворення конкурсних робіт в номінації «пап’є-маше» від рівня шкільної програми до мистецьких вітринних декорацій. Ми разом зростали, набирались досвіду, ділились секретами майстерності, опановували нові техніки, відтворювали зразки минувшини.
В десятій виставці-конкурсі взяли участь 25 делегацій з 20 районів та 5 міст області в складі 151учасника – 126 вихованців позашкільних закладів області та 25 керівників делегацій.
Учасників заходу привітав голова журі, директор КПНЗ «Обласний центр НТТУМ» Цалко Альбін В’ячеславович, приємно зазначивши, що виставка-конкурс «Паперовий світ» є одним з самих улюблених заходів дітей Житомирщини, про що свідчать кількість учасників і якість представлених робіт.
З огляду на десятилітню творчу роботу, хочеться підкреслити велику значимість педагогів, що підтримують і супроводжують вихованців в творчій самореалізації. Адже говорити про успішного вихованця можна в тому випадку, коли поряд талановитий й самовідданий педагог. Підвищуючи власний професійний рівень та майстерність педагоги навчали й дітей.
Протягом багатьох років Людмила Іванівна Самойленко, вчитель образотворчого мистецтва НВК №10 м. Бердичева навчала дітей мистецтва витинанки, проводила творчі майстерні та майстер-класи для педагогів області, пропагуючи традиційне витинанкарство та ділячись власним досвідом і напрацюваннями. Під час урочистого відкриття Людмила Іванівна презентувала матеріали Міжнародного свята народних майстрів «Українська витинанка», що відбулося в м. Могилів-Подільську Вінницької області 18-19 вересня 2015 року на якому майстриня представляла Житомирщину.
Аплодисменти вдячності лунали на адресу майстра оригамі – Андрія Павловича Маєвського.
За вишуканістю вітальних листівок можна впізнати вихованців Тимошенко Валентини Петрівни, заступника директора, керівника гуртка Малинського центру дитячої та юнацької творчості, Мельник Тетяни Миколаївни - методиста, керівника гуртка Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова м. Бердичева, Петрук Миколи Миколайовича вчителя Забрідської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівського району.
В мистецтві паперопластики підтримували дитячі ідеї, проводили майстер-класи: Бовсунівська Інна Іванівна – керівник гуртка Романівського БДТ; Алейнікова Олена Андріївна та Петровська Ірина Миколаївна - керівники гуртків Житомирського МЦНТТУМ, Глухова Інна Молаївна та Яковлєва Наталія Анатоліївна – керівники гуртків Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова м. Бердичева; Сафонова Юлія Едуардівна, Погорєлова Наталія Іванівна та Паламарчук Тетяна Олександрівна – керівники гуртків Центру творчості дітей та молоді м. Житомира, Шмідке Людмила Вікторівна, керівник гуртка Житомирського районного ЦДЮТ, Дадикіна Леся Ігорівна – керівник гуртка Володарсько-Волинського районного ЦДЮТ, Бенкіна Тетяна Григорівна – керівник гуртка – Баранівського БДТ.
Секрети виготовлення робіт в номінації «Папє-маше» для вихованців розкривали Соломонюк Алла Леонідівна - керівник гуртка Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова м. Бердичева; Манзевита Галина Іванівна - керівник гуртка Чуднівського Будинку школяра.
Особливостей системи рівноваги коромисел в підвісних конструкціях мобілі навчала Гаврилюк Тетяна Анатоліївна - керівник гуртка Центру позашкільної освіти м. Коростеня, а опановувати японське мистецтво створення чарівних куль кусудам - Бушиленко Наталія Станіславівна, керівник гуртка Коростишівського БДТ.
Журі конкурсі відмітили гарну підготовку захисту учасників, високу майстерність виконання конкурсних робіт. Різне бачення віршованих рядків продемонстрували діти під час виконання практичного завдання. Абсолютними переможцями конкурсу стали в номінації:
«Підвісні конструкції» -Кульбіда Вікторія, учениця 11 класу Забрідської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівського району;
«Аплікації» - Авсюк Анастасія, вихованка Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова м. Бердичева;
«Паперопластика» - Карпінська Тетяна, вихованка Романівського БДТ;
«Витинанки» - Залуцька Надія, вихованка Баранівського БДТ;
«Оригамі» - Семенова Богдана вихованка Житомирського МЦНТТУМ;
«Пап’є - маше» - Зінник Анна, вихованка Володарсько-Волинського ЦДЮТ;
«Вітальні листівки» - Алексеєнко Вікторія, вихованка Житомирського МЦНТТУМ.
За підсумками результатів участі команд: І місце виборола делегація
м. Бердичева, ІІ місце - м. Житомира, ІІІ місце – Володарсько-Волинського району.
Вітаємо переможців, бажаємо гарних, світлих ідей і їх втілення в конкурсних роботах!
Протоколи особистих результатів у номінаціях:
аплікації
оригамі
підвісні конструкції
папє-маше
паперопластика
вітальні листівки
витинанки
Протокол командних результатів
Координатор проекту Пантус Н.Ф.